W samorządach

Zgłoś szkole do programu „Misja przyroda”

„Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” to cykl zajęć przyrodniczych, którego celem jest budowanie wśród młodzieży z obszarów wiejskich świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Udział uczniów i nauczycieli w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia do 16 grudnia.

„Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz 1-2 klas gimnazjów z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w tematykę projektu, wyjadą na pięciodniowe zajęcia terenowe do wybranego parku narodowego. W ramach tzw. zielonych szkół, młodzież wcieli się w rolę badaczy-odkrywców i pozna walory przyrodnicze swojego regionu. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.

 

Szkoły do udziału w projekcie są zgłaszane przez gminy. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić deklarację w formie elektronicznej, która jest dostępna na stronie www.efrwp.pl, a następnie deklarację (wygenerowaną przez system i podpisaną przez Wójta lub Burmistrza) przesłać pocztą tradycyjną na adres: Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Zgłoszenia są przyjmowane od 1 do 16 grudnia br. (decyduje data stempla pocztowego). Każda gmina może zgłosić jedną szkołę podstawową i jedno gimnazjum.

 

– Projekt  „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” realizujemy już od dwóch lat, jednak w  tym roku, dzięki dofinansowaniu ze środków funduszy EOG, rozszerzamy działania na obszar całej Polski. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć z edukacją ekologiczną do większej liczby uczniów. Chcemy pokazać młodym osobom, że zarówno ochrona, jak
i promowanie dziedzictwa przyrodniczego własnej okolicy może stać się dla nich inspiracją do podejmowania własnych inicjatyw w przyszłości –  mówi Marek Zagórski, Prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. – Zajęcia prowadzone w atrakcyjnej formie warsztatów i zajęć terenowych z pewnością urozmaicą codzienną naukę przyrody – dodaje.

 

Zajęcia zostaną poprzedzone szkoleniem metodycznym dla nauczycieli-koordynatorów i pracowników dydaktycznych parków narodowych, w ramach którego zapoznają się oni z założeniami projektu oraz materiałami dydaktycznymi, podnosząc również swoje kwalifikacje zawodowe.

 

Zielone szkoły w ramach projektu będą realizowane w okresie:

 

  • marzec – czerwiec 2015 r. w szkołach podstawowych
  • wrzesień – listopad 2015 r. w gimnazjach

 

Udział uczniów i nauczycieli w projekcie jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl

TAGI: oświata,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane