MUNICIPIUM SA

Międzykomunalna spółka akcyjna  Municipium powstała w 1990 roku. Jej misją jest pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w rozwoju społeczno-ekonomicznym przez bieżące informowanie o zachodzących zmianach w polskim prawie, finansach, gospodarce. Nasi autorzy i eksperci często zabierają głos w debacie publicznej, komentując wydarzenia, którymi żyje samorządowa Polska. Sprawdzamy, analizujemy, tworzymy profesjonalne i rzetelne rankingi i raporty a także wydarzenia kongresowe i konferencyjne. Nieodłącznym elementem działalności są specjalistyczne szkolenia w ramach Akademii Wspólnoty, służące zdobywaniu rzetelnej wiedzy i optymalizacji kosztów funkcjonowania urzędu.

Dziś ważnym elementem i kluczem do efektywnego działania jednostek samorządu terytorialnego jest dostęp do rzetelnych informacji. Misję tę realizujemy poprzez wydawanie PST Wspólnota. Dwutygodnika, który na przestrzeni lat, stał się najważniejszym branżowym, drukowanym pismem. Czytają nas marszałkowie województw, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie powiatów, sekretarze urzędów, skarbnicy, radni, urzędnicy ale także: ministrowie, dyrektorzy szkół, pracownicy instytucji finansowych, ZEAS-ów, służby zdrowia, spółek komunalnych oraz innych jednostek podlegających samorządom.
PST Wspólnota zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji samorządowej.

Wydawnictwo Municipium jest także organizatorem różnorodnych wydarzeń branżowych, będących platformą wymiany informacji i doświadczeń. W organizowanych przez nas spotkaniach biorą udział samorządowcy, przedstawiciele biznesu, przedstawiciele różnych szczebli władzy oraz reprezentanci świata nauki.

Najważniejsze z nich to:

 

Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty  „Edukacja Przyszłości"

To najważniejsze spotkanie liderów świata samorządu, oświaty, kultury, sportu. Podczas dwóch dni wykładów, w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców rozmawiamy o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i szkół zawodowych. Nie brakuje także tematów związanych z samorządową kulturą i sportem.

 

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

To najbardziej prestiżowe i elitarne wydarzenie, łączące przedstawicieli samorządu, liderów biznesu i świata nauki. Bogata tematyka konferencji oraz bardzo ciekawe wydarzenia towarzyszące są doskonałym miejscem pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów.Tutaj samorządowcy mają możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, trendami i dobrymi praktykami, które wskazują im jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe, którymi dysponują.

 

Ogólnopolski Kongres Zarządców Nieruchomości

To jedno z największych wydarzeń dla zarządów i zarządców nieruchomości.
Bogaty program merytoryczny odnosi się do prawnych, finansowych i technicznych aspektów zarządzania nieruchomościami. Eksperci, znani z publikacji na łamach „Wspólnoty Mieszkaniowej”, podejmą ważne i aktualne tematy, z którymi zarządcy spotykają się w swojej codziennej pracy.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane