Prawo

Przedszkola pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli, zmotywowana skargami od rodziców zaniepokojonych poziomem edukacji swoich dzieci, przyjrzy się przedszkolom.

Planowana kontrola jest efektem wdrożenia rządowego programu „Przedszkole za złotówkę”. Program miał jasne cele: wyrównać szanse edukacyjne dzieci i nie stygmatyzować ich ze względu na status materialny rodziców. W praktyce jego skutki nie zawsze są pozytywne. Ze względu na pojawiające sie skargi oraz głosy w prasie NIK sprawdzi, jak jest naprawdę.

NIK zaprasza do współpracy kuratorów oświaty oraz izby skarbowe. Kontrola obejmie siedem województw. W każdym z nich badanie rozpocznie się od wybranych gmin. Będzie obejmowała nie tylko finanse ale także jakość kształcenia maluchów Ta wiedza należy się rodzicom, którzy opłacają przedszkola swoimi podatkami.

Kontrolerzy z Gdańska jako pierwsi rozpoczęli audyt. Oni też skoordynują działania kolegów w całej Polsce. Końcowy raport zostanie przekazany do wiadomości publicznej na początku przyszłego roku.

www.nik.gov.pl/aktualnosci/jak-i-za-ile-dzialaja-przedszkola-panel-ekspertow.html

TAGI: nik,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane