W samorządach

Europolis 2015

Motorem dla innowacyjnych rozwiązań zawsze był rozwój miast – wywoływał zapotrzebowanie na innowacje w dziedzinie infrastruktury, technologii, transportu czy bezpieczeństwa. Miasto rozwija się dzięki innowacjom. Jakiej potrzebuje do tego infrastruktury? Na ile wprowadzanie innowacji zależy od miejskich włodarzy, a na ile od działających w nim podmiotów? Czy bez innowacyjnych firm i ludzi miasto może być innowacyjne?

 

Będziemy rozmawiać o innowacjach pod szyldem „miast uczących się” – w gospodarce opartej na wiedzy to miasta uczące się stają się impulsem dla innowacji i kluczowym elementem rozwoju społeczno-ekonomicznego.

 

Regiony uczące się funkcjonują jako magazyny wiedzy i pomysłów, zapewniając przyjazne środowisko i infrastrukturę ułatwiająca przepływ wiedzy, pomysłów i proces uczenia się. Regiony uczące się staja się coraz ważniejszym źródłem innowacji i wzrostu gospodarczego, będąc motorami globalizacji – Richard Florida.

 

Obraz polskiego miasta konkurującego na krajowym rynku wiedzy pokażemy w naszym raporcie, w którym zestawimy ze sobą 66 miast na prawach powiatu. Ogłoszenie rankingu miast uczących się odbędzie się 29 maja w Centrum Nauki Kopernik podczas dorocznej konferencji Europolis.

 

 

Ranking to wyjątkowe zestawienie 66 polskich miast ilustrujące ich innowacyjność. Wyłoniliśmy liderów pod względem rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego, infrastruktury czy łatwości prowadzenia biznesu. Ranking został przygotowany przez Politykę Insight na zlecenie Fundacji Schumana.

 

Partnerami konferencji Europolis 2015 są MasterCard, PKN Orlen, RWE.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane