W samorządach

W Zgierzu rusza program „Mieszkanie za remont”

Projekt uchwały zwiększa szanse osób, które znajdują się na liście oczekujących na najem mieszkania komunalnego.

Już niebawem będzie można wynająć w Zgierzu mieszkanie komunalne w zamian za wykonanie w nim remontu. Rada Miasta Zgierza zatwierdziła program „Mieszkanie za remont” – nowy program najmu mieszkań komunalnych. Wprowadza się w nim dodatkowe regulacje, określające nowe zasady najmu mieszkań przeznaczonych do remontu lub adaptacji, z gminnego zasobu mieszkaniowego.

Projekt uchwały opracował prezydent Zgierza, daje on daje szansę mieszkańcom, którzy znajdują się na liście oczekujących na najem lokalu komunalnego od gminy. Osoby te będą teraz mogły objąć w najem mieszkanie w zamian za wykonanie w nim remontu z możliwością ubiegania się o rozliczenie poniesionych nakładów. – Jeśli jesteś na liście osób ubiegających się o mieszkanie, spełniasz kryteria określone w uchwale Rady Miasta Zgierza w sprawie wynajmowania lokali od naszej gminy z marca 2021 roku i nie masz wobec miasta zaległości finansowych, możesz być osobą objętą programem – powiedział Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.

Ale program „Mieszkanie za remont” dotyczy również tych, którzy nie znajdują się na liście oczekujących. Mogą w nim brać udział również osoby zamieszkujące na terenie gminy z zamiarem stałego pobytu, prowadzące tu gospodarstwo domowe i „centralizujące swoje potrzeby”, posiadające obywatelstwo polskie oraz spełniające określone kryterium zarobkowe – ich dochód wynosi minimum 90 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym oraz 135 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym.

oprac. na podst. inf. UM Zgierz, Fot. Wikipedia

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane