Kultura

W sieci książek

Do 23 kwietnia trwa rekrutacja do programu „Biblioteka online II”. Do udziału może zgłosić się każda biblioteka publiczna działająca w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców, a także biblioteka pedagogiczna, szkolna lub akademicka.

„Biblioteka online II” to program szkoleniowy, w którym z pomocą doświadczonych trenerów/trenerek (pracujących na co dzień w bibliotekach różnego typu) przygotujesz ofertę działań online dla różnych grup mieszkańców, zadbasz o większą dostępność cyfrową w swojej bibliotece, a także nauczysz się dbać o swój dobrostan - zachęcają organizatorzy, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program dofinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Każdy z uczestników weźmie udział w 7 spotkaniach online (łącznie 21 godzin szkoleniowych). Program szkoleniowy składa się z dwóch modułów:

- moduł 1 (tematyka: cyfrowy dobrostan, działania promocyjne, komunikacja wewnętrzna, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu).
Zajęcia od połowy maja do połowy czerwca – cztery spotkania, dwie grupy:
grupa 1: 17 maja, 24 maja, 31 maja, 7 czerwca 2021 r.
grupa 2: 19 maja, 26 maja, 2 czerwca, 9 czerwca 2021 r.

- moduł 2 (tematyka: aktywizacja użytkowników w sieci, dostępność cyfrowa, prowadzenie spotkań online).
Zajęcia od połowy września do połowy października – trzy spotkania, dwie grupy:
grupa 1: 20 września, 27 września, 4 października 2021 r.
grupa 2: 22 września, 29 września, 6 października 2021 r.

Więcej informacji pod adresem biblioteki.org

Źródło FRSI, fot. Pixabay

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane