W samorządach

Stowarzyszenia samorządowe z wizytą w MSZ

Przedstawiciele korporacji samorządowych, w tym Związku Miast Polskich, uczestniczyli 9 kwietnia w Warszawie w spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Rozmawiano o samorządowym wymiarze polskiej polityki zagranicznej.

Jak informuje Związek Miast na swojej stronie, w spotkaniu wzięła udział Anna Radwan-Röhrenschef, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiedzialna za sprawy dialogu społecznego w odniesieniu do polityki zagranicznej RP, jej wymiar obywatelski i samorządowy oraz działalność informacyjną i edukacyjną służącą rozpowszechnianiu wiedzy o integracji europejskiej.

Zainicjowane przez MSZ spotkanie oznacza powrót do współpracy rządu i samorządu w obszarze polityki zagranicznej.

Przedstawiciele ministerstwa byli zainteresowani aktualną działalnością międzynarodową samorządów i ich stowarzyszeń. W kontekście planów na najbliższą przyszłość rozmawiano m.in. o obchodach 20. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej, która przypada 1 maja oraz współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego w wymiarze samorządowym. Uczestnicy wyrazili również gotowość do wspólnych działań związanych z przypadającą w 2025 r. polską prezydencją w UE.

na podst. inf. ZMP; fot. MSZ

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane