W samorządach

Spotkanie z premierem, którego nie było

Wielokrotnie przekładane, ostatecznie zostało odwołane spotkanie samorządowców z premierem w sprawie finansów samorządów.

Termin długo zapowiadanego i ustalanego spotkania przedstawicieli samorządów i premiera był wyznaczony podczas poprzedniego plenarnego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego na 15 maja. Samorządowcy domagali się spotkania dużo wcześniej. Pierwotnie jeszcze w marcu, ale ze względu na brak danych z wykonania budżetów za 2012 rok uzgodniono pierwotnie drugą połowę kwietnia, a potem maj.

Wczoraj jednak spotkanie się nie odbyło, a niektórzy samorządowcy byli wręcz zdezorientowani. Nie udało się nam otrzymać żadnej informacji także z Centrum Informacyjnego Rządu.

 – Dostaliśmy maila od Pani wiceminister Magdaleny Młochowskiej z informacją, że spotkanie jest odwołane. Nie podano powodów, ani kolejnego terminu – poinformował nas w końcu Mariusz Poznański, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP.

Jak wspomnieliśmy do tej pory przesuwanie spotkania było uzasadniane brakiem przygotowania Ministerstwa Finansów, a konkretnie brakiem pełnych danych do rozmowy na temat ewentualnych problemów gmin ze spełnieniem indywidualnego wskaźnika zadłużenia, który ma obowiązywać od przyszłego roku.

Dane te są już jednak dostępne od miesiąca. Wymagają jedynie opracowania. – Teraz czekamy już na wyniki za pierwszy kwartał 2013 roku – mówi Mateusz Klupczyński, ekspert z dziedziny finansów samorządowych. 

Będziemy informować jak tylko dowiemy się o nowym terminie i powodach odwołania tego spotkania.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane