Akademia "Wspólnoty"

Pracownicze Plany Kapitałowe i Służba Przygotowawcza w nowej edycji Akademii „Wspólnoty”

Już na początku października rusza kolejna edycja Akademii „Wspólnoty”. A w niej nowe ścieżki w tym PPK oraz odświeżony kurs służba przygotowawcza.

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w samorządach od początku 2021 roku jest sporym wyzwaniem dla lokalnej administracji. Październik to najlepszy moment, żeby do wdrożenia PPK się przygotować. Nasi trenerzy przeprowadzą Państwa krok po kroku przez najtrudniejsze elementy wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Przedstawią atuty rozwiązania, opiszą procedurę wyboru TFI, konsultacji ze związkami zawodowymi i pracownikami, przedstawią ekonomiczne aspekty dla urzędu i pracowników, a także kwestie przygotowania kadr i rachunkowości do całego procesu wdrożenia i działania PPK.

Harmonogram szkoleń tutaj >>>

Zapraszamy!

Odświeżona służba przygotowawcza to zupełnie inny temat. O ile organizując kurs PPK reagujemy na najważniejsze wyzwania aktualne, o tyle tutaj dajemy państwu narzędzie do pracy całorocznej. Jak wiadomo jednostki samorządu terytorialnego zostały na mocy ustawy o pracownikach samorządowych zobowiązane do organizowania służby przygotowawczej dla pracowników podejmujących po raz pierwszy zatrudnienie na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym.

Nasz kurs umożliwia każdemu z nowo zatrudnionych pracowników w samorządzie odbycie takiej służby. Jego tematyka umożliwia zdobycie niezbędnych informacji poprzez odbycie 7 półtoragodzinnych szkoleń z najważniejszych zagadnień samorządowych przeznaczonych dla osoby, która zamierza pracować na stanowisku urzędniczym. Rozszerza go bogaty dobór materiałów, komentarzy oraz orzecznictwa dostępny na platformie. Profesjonalizm i dobór osób prowadzących gwarantuje, że został on przygotowany na najwyższym poziomie.

1. Podstawy ustroju administracji publicznej

2. Etyka pracowników samorządowych i status prawny pracowników samorządowych

3. Dostęp do informacji publicznej

4. Kodeks postępowania administracyjnego

5. Podstawy techniki prawodawczej i instrukcja kancelaryjna

6. Podstawy prawa finansów publicznych

7. eAdministracja - praktyczna wiedza dla pracownika samorządowego

Zapraszamy do kontaktu:

 

Zespół Obsługi Klientów z sektora JST

Małgorzata Szulowska
M: +48 691 260 476
T: +48 22 242 80 17
E: m.szulowska@remove-this.municipium.com.pl

 

TAGI: szkolenia,