W samorządach

Olsztyn: wielkie otwarcie hali Urania

Koncert, laserowe show, tańce i sport. Miasto Olsztyn zaprasza na Galaktyczny Benefis Uranii.

15 grudnia uroczysty benefis otworzy zrewitalizowaną i zmodernizowaną Halę Widowiskowo-Sportową Urania. Polskie gwiazdy zaśpiewają kosmiczne przeboje, a wieczór będzie przeplatany pokazami sportowymi i tanecznymi oraz laserowym show. Wszystko na cześć miejsca, które od blisko pół wieku jest sportowym i rozrywkowym symbolem Olsztyna.

Olsztyńska Urania od 45 lat była i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie miejscem, gdzie zawsze coś się dzieje. Przez lata przyciągała zarówno gwiazdy estrady zapewniając rozrywkę mieszkańcom miasta i regionu, jak i najwyższej jakości wydarzenia sportowe. W piątkowy wieczór 15 grudnia znajdująca się w samym sercu Olsztyna Hala Urania, po ponad 2-letniej, gruntownej modernizacji, znów stanie się jego najjaśniejszym punktem. Miasto zaprasza na przygotowany specjalnie na tę okazję „Benefis Hali Urania”.

Jak na prawdziwy benefis przystało, wieczór będzie wypełniony gwiazdami – muzycznymi, sportowymi i tanecznymi, które „opowiedzą” historię hali i będą celebrować jej dzieje. Całość programu została podzielona na części tematyczne, przeplatane występami artystów na żywo i pokazujące zarówno historię hali, jak też jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne w nowym wydaniu.

– Zależało nam, by główną bohaterką i najjaśniejszym, centralnym punktem wieczoru była sama Urania. Jej ciekawa historia i architektura, symbolika i nowe, uzyskane dzięki remontowi, naprawdę kosmiczne możliwości – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Dlatego też, zamiast klasycznego przecięcia wstęgi, otworzymy Uranię kosmicznym pokazem laserowym.

W głównym punkcie programu, piątkowym Koncercie Gwiazd, wystąpią: Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Niektórzy z artystów wykonają utwory z kosmicznym akcentem, nawiązując w ten sposób do tematu przewodniego benefisu. W trakcie wieczoru zostaną też zaprezentowane filmy pokazujące bogate 45 lat z życia Hali Urania.

W części sportowej będzie można zobaczyć pokaz uczniów olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenujących gimnastykę sportową i taekwondo olimpijskie.

W części tanecznej, wyreżyserowanej przez olsztyniankę, popularną Iwonę Pavlović, pojawią się takie zespoły jak Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja Jantar z Elbląga i zawodowi tancerze z „Tańca z gwiazdami”.

Nad częścią muzyczną czuwać będzie wraz z zespołem dyrektor projektu Wojciech Urbański – kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Laureat Fryderyka 2022 za płytę zespołu Rysy.

oprac. na podst. inf. UM Olsztyn

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane