W samorządach

Nowa odsłona programu Sigma. Planowanie i kontrola budżetu oświaty jeszcze łatwiejsze

Program Sigma ułatwia każdego dnia zarządzanie budżetem oświaty przeszło 800 samorządom w Polsce. Za jego pomocą obsługują one ponad 9 tysięcy jednostek oświatowych. Dzięki niemu mogą obsługiwać cały cykl budżetowy – od arkuszy organizacyjnych przez plany budżetowe po kontrolę ich realizacji w ciągu roku. Na rynek wchodzi właśnie nowa wersja aplikacji.

Pierwsza wersja Sigmy została udostępniona naszym klientom prawie 15 lat temu. Nowa wersja programu uwzględnia nie tylko nowe rozwiązania technologiczne, ale też zmiany w modelu pracy i uwagi użytkowników, które do tej pory nie były możliwe do wdrożenia z uwagi na ograniczenia systemu.

 

Ważnym wyróżnikiem na tle innych aplikacji uruchamianych w przeglądarkach będzie dostęp do raportów generowanych za pomocą programu Excel. Wiemy, że nasi użytkownicy cenią sobie pracę w arkuszu kalkulacyjnym i samodzielną analizę danych z wykorzystaniem mechanizmu tzw. tabel przestawnych. Choć udostępnimy przejrzyste, gotowe raporty, każdy będzie mógł również skorzystać z danych źródłowych, analizując je według własnych potrzeb.

 

Istotne będzie również uproszczenie obsługi Sigmy. Nie ma już konieczności instalowania dodatkowych komponentów systemowych wymaganych we wcześniej wykorzystywanej technologii Click-Once – wystarczy sama przeglądarka. Do jej używania nie będą zatem wymagane uprawnienia administratora systemu operacyjnego, które często ze względów bezpieczeństwa są wyłączane.

 

Co więcej, zmieni się również interfejs, dzięki czemu korzystanie z programu będzie prostsze zarówno dla użytkowników w samorządzie, jak i w jednostkach podległych. Warto zaznaczyć, że wszystkie nowsze wersje programów w ofercie VULCAN są pisane według tych samych założeń. Oznacza to, że interfejs będzie ujednolicony w obrębie samej Sigmy, która ma budowę modułową pisaną w różnych technologiach. Arkusz, jeden z jej najważniejszych modułów, został jako pierwszy napisany w nowej technologii i udostępniony użytkownikom Sigmy. Teraz przyszedł czas na zmianę w pozostałych obszarach.

 

Już dziś część jednostek korzysta z nowego systemu, który jest udostępniany od marca br. Wersja ta będzie wdrażana sukcesywnie w zależności od zakresu wykorzystywanych funkcjonalności, z jakich korzystają JST. VULCAN wspiera je w zakresie wdrażania i poznawania nowych możliwości. Ci, którzy chcą lepiej poznać Sigmę, mogą wziąć udział w bezpłatnym webinarium dla nowych i obecnych klientów pt. „Nowe możliwości zarządzania budżetem oświaty – technologia w służbie precyzyjnego planowania i kontroli”, który odbędzie się już 28 czerwca. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na: www.vulcan.edu.pl.

Anna Siwek, product owner w VULCAN

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane