W samorządach

Lubuskie zagra na Woodstocku

Lubuskie wita Woodstock. Przyjeżdżajcie do nas. Gwarantujemy, że poczujecie się w regionie lubuskim tak, jak czujemy się my, lubuszanie. A my, jak wskazują badania, jesteśmy szczęśliwi – powiedziała podczas konferencji prasowej marszałek Elżbieta Polak.

Marszałek odkryła tajniki, jakie czekają na gości lubuskiej strefy. Tym razem promować się będzie Lubuski Szlak Fortyfikacji. – Mamy w Lubuskiem najpiękniejszy i najlepiej zachowany szlak architektury obronnej w Europie. Skoro już woodstockowicze przyjadą do Kostrzyna z piękną twierdzą,  to warto również ją zwiedzić – zachęcała.

 

Lubuskie stanowi wyjątkowy teren dla pasjonatów miejsc niezwykłych, pamiątek przeszłości, śladów działań wojskowych oraz atrybutów armii spod różnych chorągwi. Prawdziwą eksplozję form obronnych przyniosły lata 30. XX wieku. W związku z fortyfikowaniem wschodniej granicy III Rzeszy pojawiły się schrony żelbetowe budowane w ramach trzech linii obronnych: Wału Pomorskiego, Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) i Linii Odry. Na terenie województwa znalazło się ponad 300 obiektów, w niektórych przypadkach eksperymentalnych i niepowtarzalnych. Największy skansen fortyfikacji stanowi MRU, którego schrony bojowe odcinka centralnego połączone zostały ponad 30-kilometrowym systemem podziemnym.

 

Ale to niejedyne atrakcje. Po raz pierwszy Lubuskie będzie liczyć na Woodstock gości lubuskiej strefy. Każdy, kto będzie wchodził na strefę i naciśnie przycisk, zostanie policzony. Na co tysięcznego zameldowanego czeka nagroda.

 

W Lubuskiej Strefie Internetu na gości będą czekać komputery z dostępem do internetu. Strefa umożliwi uczestnikom festiwalu zgranie zdjęć i wysłanie ich do najbliższych, czy też zamieszczenie na portalach społecznościowych, sprawdzenie poczty elektronicznej, a także doładowanie telefonu komórkowego. W strefie stanie Infokiosk promujący fundusze europejskie. 

 

Emocji nie zabraknie także podczas wielkiej bitwy na pomidory. W sobotę 1 sierpnia 2015 r., w Lubuskiej Strefie naprzeciwko siebie staną: wielbiciele pomidorów i mocnych wrażeń. Punktualnie w samo południe rozpocznie się wielka pomidorowa bitwa! Będzie czerwono, będzie gorąco, będzie się działo! Jest też komunikat dla wszystkich popierających ekologię. – Ważne jest to, że nie będziemy się rzucać żywnością. Pomidor jest warzywem specyficznym i niestety szybko ulega uszkodzeniom. Więc my rzucać będziemy się pomidorami, które nie są przeznaczone do spożycia – tłumaczył Bartłomiej Kucharyk, wójt gminy Przytoczna, w której corocznie odbywa się święto pomidora i wspomniana bitwa.

 

Festiwal Przystanek Woodstock  po raz dwunasty odbędzie w Kostrzynie nad Odrą. – Jesteśmy dumni, że możemy na ziemi lubuskiej gościć najpiękniejszy festiwal świata. W tym roku dofinansowujemy jego organizację kwotą 200 tys. zł – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która podczas konferencji podpisała umowę z Jurkiem Owsiakiem o wspólnych działaniach promocyjnych.

 

W czasie tegorocznej edycji festiwalu (30 lipca – 1 sierpnia) na czterech scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców, m. in. Within Temptation, Afro Celt Sound System, Black Label Society, Dream Theater, Shaka Ponk, Illusion, Voo Voo, Shaggy, Modestep, Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Lipali, Proletaryat, Frontside, Big Day, Curly Heads.

TAGI: dobre praktyki, marszałek, promocja, wystawa,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane