W samorządach Kultura

Lubuska kultura w internecie

Setki informacji o wydarzeniach kulturalnych w regionie i artystach, możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji - to wszystko dostępne jest na portalu lubuskiekulutura.pl. Jest to pierwszy taki serwis w Polsce. Powstał on dzięki funduszom unijnym.

Portal skupia wszystko to, co związane jest z lubuską kulturą. Składa się z dwóch elementów: pierwszy to portal informacyjno-multimedialny - Lubuski Leksykon Kultury , drugi to portal e-usługowy. Jest to pierwszy w kraju portal, który oferuje e-usługi.

 

Lubuski Leksykon Kultury zawiera informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych w regionie, artystów i ich dokonań - publikowane są dzieła i projekty lubuskich artystów. Redagują go instytucje kultury województwa lubuskiego, tj. domy kultury, muzea, teatry, filharmonie itp. Dzięki temu powstaje cyfrowa baza danych. Obecnie portal współredagują 62 instytucje, 26 artystów, 22 zespołu oraz 25 instruktorów.

Natomiast w ramach e-usług użytkownicy portalu mogą skorzystać m.in. z:
- platformy e-learningowej, która umożliwia udział w konkursach, warsztatach itp.,
- mapy pomysłów – gdzie można zgłaszać swoje pomysły oraz inicjatywy z zakresu kultury i sztuki,
- kalendarza imprez,
- e-kosztorysu wydruku – to miejsce, gdzie można wykonać własny projekt graficzny kartki, kalendarza, itp. oraz wysłać go do druku,
- e-kreator nagraniowy – to miejsce, gdzie udostępnione są wszelkie informacje techniczne dla młodych muzyków, które pozwalają im tworzyć własną muzykę.

Dodatkowo użytkownicy portalu zapisując się do newslettera otrzymują na bieżąco informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych w regionie w formie mailowej lub sms-owej.

Projekt "Budowa zintegrowanego systemu e-usług dla Lubuszan w ramach portalu e-kultura" Regionalnego Centrum Animacji Kultury otrzymał dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 389 tys. zł a kwota dofinansowania: 330,8 tys. zł

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane