W samorządach

Lublin stworzył grę miejską: szlakiem dźwięków miasta

Trasa przebiega przez Stare Miasto oraz Śródmieścia i składa się z 10 zagadek związanych z najważniejszymi zabytkami.

Gra miejska to nowy sposób na zwiedzanie Lublina i poznanie ciekawych miejsc oraz ludzi z nim związanych. Pakiet można odebrać bezpłatnie w Centrum Inspiracji Turystycznej lub ze strony lublin.eu.

– Poprzez historie i legendy doświadczane na żywo gra miejska pozwala lepiej poznać dzieje Lublina, a także przestrzeń obecnego Starego Miasta. Rozwiązywanie zagadek, wykonywanie zadań i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi to wyzwanie dla osób lubiących aktywne i nieszablonowe zwiedzanie. Jest atrakcyjną propozycją nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Gra miejska „Szlakiem dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” składa się z 10 zagadek związanych z najważniejszymi zabytkami. Sprawdza nie tylko wiedzę uczestników, ale ich spostrzegawczość. W przystępny sposób pozwala na zapoznanie się z najważniejszymi faktami na temat historii Lublina, jego zabudowań i postaci kluczowych dla rozwoju miasta. Na osoby, które poprawnie odgadną rozwiązanie, w Centrum Inspiracji Turystycznej czeka upominek.

Ta nowa propozycja dla turystów i mieszkańców nawiązuje do powstałego ostatnio „Szlaku dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” zrealizowanego w formie nagrań audio, które można odsłuchać w aplikacji mobilnej Turystyczny Lublin. Ścieżki składają się nie tylko z historii czytanej przez lektora, ale również dźwięków w tle, odzwierciedlających prawdopodobne odgłosy dawnego miasta. Odsłuchanie szlaku pozwoli na uzupełnienie wiedzy i pomoże w odgadywaniu haseł.

Aplikacja Turystyczny Lublin działa w systemach Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach z aplikacjami. Osoby, które mają już ją pobraną, proszone są o wykonanie aktualizacji. Aplikacja zawiera dodatkowo moduł informacyjny dla turystów, a także moduł rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu możliwe jest wirtualne zwiedzanie nieistniejących już zabytków – kościoła farnego i wieży ciśnień.

Gra miejska powstała w ramach projektu „Tajemnice dwóch wież: promocja dziedzictwa historycznego Łucka i Lublina poprzez innowacyjne technologie” współfinansowanego przez Unię Europejską na potrzeby Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.

oprac. na podst. inf UM Lublin; fot. Lublin.eu

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane