W samorządach

Lublin: Młodzieżowa rada zorganizuje „Największą 18-tkę w mieście”

W tym roku mija osiemnaście lat od pierwszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. W związku z jubileuszem radne i radni obecnej kadencji MRM zapraszają na specjalne urodzinowe wydarzenie.

– Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to dobra szkoła liderów społecznych i lekcja współodpowiedzialności za wspólne dobro. W Lublinie przez osiemnaście kadencji wzięły w nich udział całe pokolenia młodzieży. Wydarzenie przygotowywane przez obecnych radnych to znakomity pomysł na spotkanie z ich starszymi kolegami, którzy być może zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z pierwszych sesji oraz przypomną tematy, którymi zajmowali się zasiadając w sali sesyjnej. Liczymy także na udział dyrektorów, nauczycieli, opiekunów samorządów i wszystkich osób, które przez osiemnaście lat współpracowały z młodzieżą. Zapraszamy do wspólnego świętowania – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Wydarzenie „Jak nie my to kto – Największa 18-tka w mieście! Backstage Młodzieżowej Rady Miasta Lublin” odbędzie się w 27 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Na jubileusz organizatorzy zapraszają radnych wszystkich poprzednich kadencji, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz osoby z nimi związane – nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Świętowanie osiemnastu kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań i przybliżenia młodzieży na czym polega oraz jak wygląda praca w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. W ten sposób radne i radni pokażą, jak angażować się w działalność społeczną w Lublinie i wykorzystać potencjał oraz możliwości młodzieżowych rad. Elementem obchodów będzie także wręczenie Nagród MRM oraz panel „Różne pokolenia – jeden cel” z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Lublin ubiegłych kadencji. W panelu „Pamiętniki MRM'ów” wezmą udział także radni z zaprzyjaźnionych młodzieżowych rad miasta. W programie przewidziano także występ Chóru Copernicus, improwizację artystyczną Poławiaczy Pereł, koncert Wojtka Cugowskiego oraz inne niespodzianki muzyczne.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbyła się w 17 października 2006 roku. Radni I kadencji, których było 67, ustanowili w 2007 roku Nagrodę dla osób zasłużonych dla dzieci i młodzieży Lublina. Najliczniejszą kadencją była X (2015–2016) – mandat objęło wówczas 72 radnych. Młodzieżowa Rada Miasta obecnej XVIII kadencji (2023–2024) składa się z 39 przedstawicieli i ma charakter opiniotwórczo-doradczy.

na podst. inf. UM Lublin

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane