W samorządach

Kredyt dla zadłużonych - kto może otrzymać?

Zadłużenie to problem, który dotyka wiele osób. Osoby zadłużone często borykają się z problemem braku możliwości spłaty zobowiązań finansowych, co w konsekwencji prowadzi do narastającej spirali długów i jednocześnie sprawia, że nie mają zdolności kredytowej do zaciągnięcia kolejnego kredytu czy pożyczki. Zobacz, czy istnieje kredyt dla zadłużonych i co warto o nim wiedzieć.

Kredyt dla zadłużonych (nie) tylko w banku

Kredyt dla zadłużonych, a właściwie każdy kredyt gotówkowy, teoretycznie powinien być dostępny jedynie w banku, ponieważ prawo bankowe tylko bankom umożliwia udzielenie kredytu. W praktyce jednak przyjęło się, że określenie "kredyt dla zadłużonych" ma dużo szersze znaczenie i obejmuje także dostępne dla zadłużonych pożyczki pozabankowe. Firmy pożyczkowe często udzielają pożyczek osobom z negatywną historią kredytową, które mają problemy ze spłatą bieżących zobowiązań finansowych. Kredyt dla zadłużonych można więc traktować jako pewne hasło marketingowe, pod którym kryje się także pożyczka pozabankowa z minimum formalności. Takie pożyczki ratalne dostępne są także dla osób widocznych w bazach dłużników i - w porównaniu z kredytami bankowymi - cechuje je minimum formalności.

Bardziej niż zadłużenie liczy się zdolność kredytowa

Przy udzielaniu kredytu dla zadłużonych firmy pozabankowe bardziej niż na kwestię zadłużenia zwracają uwagę na fakt posiadania zdolności kredytowej. Osoby posiadające niską zdolność kredytową mogą mieć trudność z uzyskaniem finansowania, ale posiadanie wysokiej zdolności kredytowej sprawi, że kredyt dla zadłużonych będzie mógł być przyznany nawet mimo posiadania wpisów w bazach dłużników. Tak naprawdę przy każdym kredycie konsumenckim to właśnie zdolność kredytowa warunkuje uzyskanie kredytu, podobnie jak w przypadku pożyczek pozabankowych zdolność warunkuje uzyskanie pożyczki. Banki i firmy pożyczkowe muszą mieć pewność, że osoba ubiegająca się o kredyt (także o kredyt hipoteczny czy kredyt konsolidacyjny) jest w korzystnej sytuacji finansowej i będzie w stanie regularnie spłacać swoje zobowiązania. Weryfikacja zdolności kredytowej jest standardową procedurą w procesie wydawania pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych otrzymamy online

Obecnie kredyt dla zadłużonych online to już standard. Wystarczy posiadać dostęp do Internetu i złożyć wniosek przez stronę internetową wybranej instytucji finansowej. Oferty można porównać samodzielnie lub w rankingu kredytów dla zadłużonych, na przykład na stronie https://www.zadluzenia.com/artykul/405,kredyt-dla-zadluzonych/. Procedura internetowa, niezależnie od wybranej firmy pożyczkowej, zaczyna się zawsze od wypełnienia wniosku kredytowego. Żeby złożyć wniosek pożyczkowy o pożyczkę pozabankową, należy zacząć od podania podstawowych danych osobowych i finansowych, a czasem także informacji na temat celu uzyskania pożyczki. Po wypełnieniu wniosku, instytucja finansowa przeprowadza proces weryfikacji, który może trwać od kilku minut do kilku dni. Dostępność kredytów online sprawia, że jest to bardzo wygodna opcja dla osób, które nie mają czasu na osobiste wizyty w bankach czy firmach pożyczkowych. Wniosek o kredyt dla zadłużonych online można złożyć o każdej porze dnia i nocy, co umożliwia dostosowanie procedury do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Kredyt dla zadłużonych wypłacany jest na konto bankowe

W dzisiejszych czasach również sam kredyt dla zadłużonych jest coraz częściej wypłacany online. Oznacza to, że po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, instytucja finansowa przesyła pieniądze na konto bankowe klienta bez potrzeby wychodzenia z domu. Konto bankowe jest więc często konieczne do udzielenia kredytu czy pożyczki dla zadłużonych. Taka forma wypłaty środków jest nie tylko wygodna, ale również szybka i bezpieczna. Instytucja finansowa przystępuje do wypłaty pieniędzy na konto bankowe klienta tuż po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Pieniądze są przesyłane w formie przelewu bankowego, który zazwyczaj jest zaksięgowany w ciągu kilku minut (jeżeli jest to przelew ekspresowy) lub w następnym dniu roboczym. Dla zadłużonych kredyt wypłacany online to doskonała opcja na uzyskanie szybkiego i wygodnego finansowania. Pozwala na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie konieczności wychodzenia z domu. Ponadto wypłata kredytu online jest w pełni bezpieczną i opartą na nowoczesnych narzędziach metodą, co gwarantuje ochronę danych osobowych i finansowych klienta.

Zadłużenie nie zawsze oznacza to samo

Na koniec warto jeszcze wyjaśnić, czym tak naprawdę jest zadłużenie, przez które wiele osób szuka kredytu dla zadłużonych. Dla wielu osób zadłużenie to fakt, że ich dane osobowe widnieją w Biurze Informacji Kredytowej. Warto jednak wiedzieć, że Biuro Informacji Kredytowej zbiera wszystkie dane na temat zobowiązań finansowych - nie tylko te negatywne. Oznacza to, że w Biurze Informacji Kredytowej widnieje informacja o tym, jaki bankowy kredyt lub pozabankową pożyczkę zaciągnęliśmy. W tej bazie zapisane jest również to, jak spłacamy nasze zobowiązanie - czy płacimy na czas, czy spóźniamy się ze spłatą, czy w ogóle nie płacimy. Jeżeli informacje na nasz temat w tej bazie są pozytywne, nie musimy się niczego obawiać. Otrzymanie kredytu czy otrzymanie pożyczki w takiej sytuacji będzie możliwe. W gorszej sytuacji znajdują się osoby, których historia kredytowa jest negatywna. Negatywną historię kredytową mają ci, którzy nie spłacają swoich zobowiązań finansowych na czas. To dla nich właśnie przewidziany jest kredyt dla zadłużonych. 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane