W samorządach

Grupowe zakupy opolskiego

W Urzędzie Miasta w Kędzierzynie-Koźlu otwarto oferty na dostawy energii elektrycznej dla drugiej grupy zakupowej Związku Gmin Śląska Opolskiego.

W wydziale Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle zostały otwarte oferty zgłoszone w przetargu pn. „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Grupy zakupowej Związku Gmin Śląska Opolskiego w latach 2013-2014”.

 

Przetarg nieograniczony został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 29 marca 2013 r. Porozumienie w sprawie utworzenia Grupy zakupowej Związku Gmin Śląska Opolskiego zostało zawarte w dniu 18 grudnia 2012 r. Jest to już druga grupa zakupowa zorganizowana przez Związek Gmin Śląska Opolskiego.

 

Ubiegłoroczny przetarg osiągnął sukces w postaci oszczędności sięgających 25 proc. środków przeznaczonych na ten cel. Obecnie kwota środków finansowych na zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia przeznaczona przez zamawiających w ramach Grupy zakupowej ZGSO łącznie wynosi 26.770.509,84 zł (według informacji nadesłanych przez gminy, gminne spółki i gminne instytucje kultury).

 

Zostały zgłoszone następujące oferty:

1. CORRENTE Ożarów Mazowiecki - 15.877.297,11 zł

2. TAURON Kraków – 16.129.192,75 zł

3. ENERGIA DLA FIRM Warszawa – 16.207.870,05 zł

4. ENEA Poznań – 17.050.186,04 zł

5. ENERGA Gdańsk – 17.357.184,00 zł

 

Wybranie jednej z tych ofert będzie oznaczało ok. 30 proc. obniżkę cen energii dla jednostek skupionych w grupie zakupowej. Obecnie oferty są weryfikowane przez Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.

 

Następnie reprezentujący Gminę Kędzierzyn-Koźle Prezydent Tomasz Wantuła dokona wyboru oferty najkorzystniejszej - zgodnie z udzielonymi pełnomocnictwami przez 84 jednostki posiadające osobowość prawną (gminy, gminne spółki i gminne instytucje kultury). Podstawą wyboru będzie protokół z posiedzenia komisji przetargowej oraz protokół postępowania w trybie przetargu nieograniczonego.

 

Do przetargu stanęło 36 gmin, które są administratorom 410 obiektów (szkół i innych jednostek budżetowych, zakładów budżetowych, spółek i instytucji kultury).

TAGI: dobre praktyki,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane