W samorządach

Gdańsk: na upał zamgławiacze, zdroje wodne, saturator

Miasto przygotowało dla mieszkańców i turystów szereg udogodnień, które pomogą przetrwać gorące letnie dni.

Wraz z nastaniem upałów w przestrzeni miasta pojawiają się zamgławiacze. To specjalne kurtyny wodne, które pozwalają delikatnie zwilżyć ciało rozpyloną, zimną wodą. Kilka takich urządzeń instalowanych jest przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną oraz spółkę Gdańskie Wodociągi. Urządzenia włączają się automatycznie, gdy temperatura przekracza 26 st. C. Wieczorem tworzą ciekawe iluminacje świetlne, działające dzięki zamontowanym ogniwom fotowoltaicznym.

Na terenie Gdańska schłodzić się można pijąc wodę prosto z kranu. Wszystko za sprawą 55 zdrojów ulicznych, które mieszkańcy Gdańska oraz turyści znajdą na terenie Głównego Miasta oraz w pasie nadmorskim. Zdroje zostały specjalnie przygotowane do sezonu letniego, a woda w nich przebadana laboratoryjnie. Można ją pić bez obaw.

Na spragnionych czeka także saturator z wodą podawaną wprost z sieci wodociągowej. Saturator z darmową kranówką) jest rozstawiany na placu zabaw przy parku Oruńskim (w wakacyjne weekendy, począwszy od 6 lipca) oraz podczas miejskich wydarzeń. Z saturatora napijemy się wody bąbelkowej, klasycznej kranówki bez bąbelków lub wody z dodatkiem naturalnych soków owocowych. 

Na podst. inf. UM Gdańsk; na zdjęciu: zamgławiacz w parku Oruńskim, fot. GIWK

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane