W samorządach

Radom przymierza się do budowy pięknego stadionu i hali sportowej

Osiem podmiotów złożyło oferty w przetargu na wykonanie prac projektowych i budowę hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ul. Struga.

Przetarg wzbudził duże zainteresowanie wśród potencjalnych wykonawców. W sumie przystąpiło do niego osiem firm i konsorcjów z całego kraju. – Cieszy nas tak duże zainteresowanie. To daje gwarancję uzyskania dobrej ceny – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. Podkreśla, że budowa hali sportowo-widowiskowej i stadionu to jeden z inwestycyjnych priorytetów miasta. – W 2018 roku hala z pięcioma tysiącami miejsc dla widzów będzie najnowocześniejszym obiektem na Mazowszu. Zamierzamy zabiegać o organizację dużych imprez, również o zasięgu międzynarodowym. Sądzimy, że efektem będzie duży kibicowski ruch turystyczny, a to pobudzi gospodarkę Radomia – dodaje prezydent.

 

Zamawiający, czyli spółka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, przeznaczył na realizację zadania 138 mln zł brutto. Wartość prac w połowie złożonych ofert przekroczyła tę kwotę. W czterech z nich zaoferowano realizację wykonania zadania za kwotę niższą od wskazanej. Należy zaznaczyć, że najniższa cena nie jest jedynym kryterium oceny ofert. Termin związania ofertą wynosi 60 dni.

 

Hala sportowo-widowiskowa zostanie wybudowana na terenie od strony ulicy Struga. Równocześnie rozpocznie się budowa nowego stadionu sąsiadującego z halą. Zadaniem wykonawcy będzie: w przypadku hali widowiskowo-sportowej opracowanie projektów wykonawczych i budowa obiektu, a w przypadku stadionu piłkarskiego – opracowanie całego projektu i budowa dwóch pierwszych trybun.

 

Hala w Radomiu będzie wielofunkcyjnym obiektem odpowiadającym światowym standardom. Jej parametry funkcjonalno-przestrzenne i spełnienie wymogów międzynarodowych federacji sportowych umożliwią przeprowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach sportów halowych, takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna. Na widowni zasiąść będzie mogło 5 tys. widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Hala będzie dawała także możliwość wykorzystania jej jako miejsca do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów i targów.

 

Jeżeli chodzi o stadion, to już po pierwszym etapie realizacji ma posiadać podgrzewaną murawę. W pierwszym etapie budowy zostanie wykonany budynek główny wraz z trybuną. Będzie ona kompleksowo zadaszona z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3,5 tys. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do głównej z co najmniej 2 tys. miejsc. Obiekt ma być wyposażony w system sztucznego oświetlenia.

 

O budowie Radomskiego Centrum Sportu pisaliśmy już wcześniej. Artykuł możesz przeczytaćTUTAJ.

 

Oprac. na podst. mat. UM Radom

 

 

Tematy związane  z kulturą, edukacją i sportem  będziemy poruszać podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, która odbędzie się w dniach 9-10 marca 2016 r. w Gdańsku.

Już dziś można się zapisać korzystając z formularza zamieszczonego na www.oswiataprzyszlosci.pl – zakładka zgłoszenia.

Tylko do końca stycznia 2016 r. cena promocyjna.

TAGI: dobre praktyki, finanse samorządowe, gospodarka, inwestycje, obiekty budowlane, prezydent miasta,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane