W samorządach Prawo

Motocykliści pojadą buspasem w Bydgoszczy

To już drugie miasto, po Krakowie, a kolejne w europie, w którym autobusy podzielą się swoim pasem z motocyklistami. Po analizie takiego rozwiązania drogowcy uznali, że nie będzie to miało wpływu na poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej, a zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo osób kierujących motocyklami.

Motocykliści będą mogli korzystać z buspasów od 28 lipca. Do tej pory motocykliści najczęściej zbliżali się do zatłoczonych skrzyżowań przejeżdżając pomiędzy samochodami stającymi w korku. Taki manewr  zwiększał ryzyko kolizji. Teraz będą mogli dojechać do skrzyżowań także buspasem. Nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej. – Od początku przyjąłem  zasadę, że propozycje bydgoszczan, które można  zrealizować wprowadzamy w życie. To jedna z nich. Poprawiamy bezpieczeństwo motocyklistów,  ponosząc minimalny koszt – zaznacza prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. 


W najbliższy weekend Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej  uzupełni oznakowanie pionowe o dodatkowe wklejki informujące, że buspasy są dostępne także dla motocykli. Zmiany są wprowadzane na wniosek środowisk zrzeszających bydgoskich motocyklistów. 
- Otwarcie buspasów dla motocykli sprawi, że po mieście  będzie się jeździło sprawniej i przede wszystkim bezpieczniej. Mamy nadzieję, że inne miasta również wprowadzą rozwiązania przyjazne motocyklistom  – ocenia  Krzysztof Matela, z Bractwa HD Bydgoszcz.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane