W samorządach

eSesja, to nowoczesność w samorządach po którą warto sięgnąć

Przełom roku, to częste przechodzenie samorządów na inny technicznie poziom pracy - formę elektroniczną. Wolne środki w budżetach na koniec roku, a także zaplanowane w nowych budżetach środki na zakup systemów i urządzeń elektronicznych dają szanse na unowocześnienie pracy, oszczędności czasu i tradycyjnych materiałów biurowych, przede wszystkim papieru.

Takim systemem  elektronicznej obsługi Rady jest znany już powszechnie i doceniany polski system eSesja. Program  prezentowany był na różnych samorządowych spotkaniach, a pracuje już bez mała w setce polskich samorządów wszystkich szczebli. Program jest odbierany bardzo pozytywnie,  gdyż jest intuicyjny, możliwie prosty w obsłudze, przyjazny dla radnych, jak i pracowników obsługi biura rady. Program kompleksowo obsługuje pracę rad.

 

Podstawowa jego zaleta to elektroniczna dystrybucja materiałów na sesje, komisje czy posiedzenia zarządów powiatów. Jednym kliknięciem użytkownik otwiera na tablecie dowolne posiedzenie przygotowane przez biuro Rady, gdzie znajduje komplet materiałów, a więc projekty uchwał, uzasadnienia i wszelkie załączniki przypisane do poszczególnych punktów porządku obrad.  

 

Niewątpliwą zaletą jest też w pełni zautomatyzowany proces głosowań. Rozpoczęcie procedury głosowania automatycznie generuje na tablecie radnego duże wygodne przyciski do głosowania, a po zakończeniu wyświetla  wyniki głosowania. Wynik ten jest na stałe przypisany do głosowanej uchwały, protokołu czy innego  punktu porządku obrad, a radny ma dostęp w dowolnym momencie do wszystkich archiwalnych głosowań. W samorządach dysponujących rzutnikiem multimedialnym wszystko to jest wyświetlane gościom i publiczności na ekranie.

 

Inną bardzo pozytywnie ocenianą funkcją, szczególnie przez prowadzących obrady, jest funkcja porządkująca dyskusję. Radni za pomocą tabletów zgłaszają chęć zabrania głosu.   Na tablecie przewodniczącego i na ekranie multimedialnym widoczne są w kolejności zgłoszeń nazwiska dyskutantów. Moduł do obsługi dyskusji może działać niezależnie lub można go powiązać z systemem konferencyjnym, a także nagrywać i w uporządkowany sposób przechowywać w systemie wypowiedzi poszczególnych mówców.

 

 

 

 

 

Jedną z największych zalet programu eSesja jest zapewnienie samorządowym organom stanowiącym pełnej transparentności. Program umożliwia całkowitą jawność działania Rady na każdym etapie. Umieszczenie w biuletynie informacji publicznej  samorządu linku do eSesji, daje możliwość pełnego dostępu zainteresowanych mieszkańców do wszystkich materiałów jakimi dysponuje radny. W trakcie obrad sesji czy komisji, mieszkaniec ma możliwość w czasie rzeczywistym śledzić przebieg obrad, wyniki poszczególnych głosowań czy dyskusję.

 

 

 

 

 

Nowością w aplikacji jest możliwość sterowania z tabletu przez prowadzącego obrady siecią mikrofonów. To prowadzący obrady decyduje o uruchomieniu mikrofonu kolejnym mówcom.

Program posiada wbudowane także inne praktyczne  funkcje jak  licznik czasu wypowiedzi, projekt protokołu z automatycznie zapisanymi wynikami głosowań, listę obecności, listę dyskutantów, funkcję sprawdzania kworum, zapis dźwiękowy obrad etc.

 

Właściciel programu jest także dystrybutorem tabletów, mikrofonów, sprzętu nagłaśniającego i rejestrującego dźwięk. Wszystkie  elementy systemu konferencyjnego są sterowane  aplikacją eSesja za pomocą tabletu.

eSesja, to nowoczesność w samorządach po którą warto sięgnąć.

 

 

 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane