Zarządzanie nieruchomościami

Orzecznictwo w sprawach wspólnot mieszkaniowych

Wydanie:

papierowe

Dostępność:

w magazynie

Autor:

Dorota Bąbiak–Kowalska, Michał-Cyrankiewicz-Gortyński

ISBN

Wydanie drugie, poszerzone i uaktualnione.

Publikacja zawiera ponad 230 orzeczeń Sądu Najwyższego, Sądów Apelacyjnych, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Samorządowego Kolegium Odwoławczego do ustawy o własności lokali oraz w innych sprawach dotyczących wspólnot mieszkaniowych. Orzeczenia pogrupowane są według tematów, rodzaju sądu, instancji oraz dat ich wydania, co pozwala dostrzec, jak kształtuje się linia orzecznicza w poszczególnych sprawach. Każde orzeczenie opatrzone jest tytułem i komentarzem mówiącym dokładnie, czego ono dotyczy, a poszczególne rozdziały poprzedzone są krótkim wstępem, dzięki czemu można szybko poznać tematykę wybranej części książki.

98,00 zł

Opis:

Książka jest nieocenioną pomocą w opracowywaniu uchwał i dokumentów niezbędnych w funkcjonowaniu wspólnoty mieszkaniowej. Jest ona przydatna zarówno w pracy osób korzystających na co dzień z elektronicznych baz orzeczeń, jak i tych niemających do nich dostępu.

„Orzecznictwo w sprawach wspólnot mieszkaniowych” stanowi niezbędne narzędzie w pracy każdego członka zarządu wspólnoty mieszkaniowej, zarządcy czy członka wspólnoty mieszkaniowej, który chce być świadomy swych praw i obowiązków.

Dorota Bąbiak–Kowalska – prawnik, doktorant Polskiej Akademii Nauk, wykładowca  Akademii "Wspólnoty", "Wspólnoty Mieszkaniowej" i Szkoły Administracji Samorządowej, autor publikacji książkowych i artykułów z zakresu prawa samorządowego oraz gospodarki nieruchomościami. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Michał-Cyrankiewicz-Gortyński - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni dziennikarz i kierownik działu prawnego we „Wspólnocie”, obecnie dziennikarz „Rzeczpospolitej”, publikujący na stronach samorządowych „Gazety Prawa i Podatków”.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane