Kalendarze

Vademecum Samorządu Terytorialnego - Kalendarz na 2024 r.

Dostępność:

w magazynie

Kalendarz VADEMECUM SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO to znakomite narzędzie dla pracowników JST, radnych i partnerów samorządowych usprawniające organizację urzędu.

Dostępny w sprzedaży w kolorach:
czerwonym (dostępne w magazynie)
fioletowym (dostępne w magazynie)

Kalendarz w kolorze granatowym jest już niedostępny w sprzedaży.

Format: A5
Okładka: ekoskóra

Istnieje możliwość wykonania tłoczenia herbu i nazw własnych (prosimy przed złożeniem zamówienia o kontakt w tej sprawie z działem handlowym - handlowy@municipium.com.pl)

65,00 zł

Opis:

Vademecum Samorządu Terytorialnego to kalendarz dla pracowników urzędów, radnych i partnerów samorządu.

 

PRAKTYCZNE CECHY KALENDARZA:

• Każdy dzień roboczy umieszczony jest na oddzielnej stronie kalendarza
• Zawiera daty składania sprawozdań, wniosków i zbiorczych zestawień
• Godzinowy planer codziennej aktywności
• Święta narodowe, religijne i okolicznościowe

 

UNIKATOWE CECHY KALENDARZA:

• Część merytoryczna:

Prawne aspekty oraz konsekwencje nagrywania rozmów

Rozmowy z klientami są standardowo nagrywane i przechowywane przez infolinie i telefoniczne centra obsługi w urzędach i firmach. Kiedy można nagrać rozmowę, a kiedy należy udostępnić jej zapis? Jakie są przesłanki legalizujące nagrywanie rozmów i jakie mogą wyniknąć skutki braku zgody na ich rejestrowanie? Na czym polega obowiązek informacyjny wobec nagrywanego rozmówcy?

Kontrowersje związane z podejmowaniem i kontrolą uchwały w sprawie wotum zaufania

Wprowadzona do prawa samorządowego w 2018 r. instytucja wotum zaufania miała przyczynić się do zapewnienia społeczności lokalnej większego udziału w funkcjonowaniu organów JST w celu zagwarantowania obywatelom właściwej kontroli nad władzą samorządową, jak również wzmocnieniu więzi oraz odpowiedzialności za własną wspólnotę samorządową. Analizujemy i podpowiadamy, czy i dlaczego trzeba uzasadnić uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz kiedy przyjąć uchwałę o jego nieudzieleniu. Wyjaśniamy także kwestie związane z kontrolą uchwały przez wojewodę.

 

Część informacyjna:

Niezwykle praktyczny, podany w uporządkowanej formie zbiór teleadresowy (adresy, telefony, faksy, e-maile, strony www) obejmujący m.in. parlament, ministerstwa i urzędy centralne oraz wojewódzkie, ogólnopolskie i lokalne organizacje samorządowe, agencje, fundacje, fundusze, stowarzyszenia samorządowe

 

Dodatkowo istnieje możliwość wykonania tłoczenia herbu i nazw własnych (ceny ustalane są indywidualnie - prosimy o kontakt w tej sprawie z działem handlowym)

Kontakt z działem handlowym:
tel. (22) 242 80 44, (22) 242 80 51
faks (22) 858 84 37, (22) 242 80 57
handlowy@municipium.com.pl

Możliwość zamówienia kalendarza również za pomocą formularza.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane