Finanse samorządowe

Wpływ kryzysu COVID-19 na finanse JST. Jak praktycznie uratować je przed zapaścią.

Wydanie:

papierowe

Dostępność:

w magazynie

Autor:

ISBN

Rok wydania: 2020
Liczba stron: 162
Format: A5

50,00 zł

Opis:

W połowie marca 2020 r. rozpoczął się bezprecedensowy kryzys gospodarczy w Polsce. Samorządy w ciągu 30 lat istnienia nigdy nie były świadkiem zapaści o porównywalnej skali.

Jak się zachować w takim kryzysie?

Jak obronić finanse JST przed najgorszym?

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czy jesteśmy w stanie powstrzymać rosnące zadłużenie?

Czy jesteśmy w stanie wyjść na prostą w ciągu roku czy dwóch?

  • Na te pytania w sposób bardzo praktyczny, omawiając przykłady i dając wiele wskazówek, odpowiada książka Mariusza Gołaszewskiego, dotycząca sposobów obrony JST przed najgorszymi skutkami kryzysu COVID-19.

Autor, który od 12 lat zgłębia istotę kryzysów gospodarczych, skupia się na sposobach przeciwdziałania utracie płynności finansowej, omawia ryzyka związane z utratą zdolności kredytowej i podaje sposoby, jak się z nimi zmierzyć. Książka bardzo na czasie i potrzebna właśnie teraz.


Mariusz Gołaszewski jest ekspertem i praktykiem rynku finansowego, w ramach Aesco Group przeprowadził dla samorządów ponad 500 projektów w zakresie finansowania inwestycji i rozwiązywania problemów z długiem. Wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach managerskich w zarządach firm konsultingowych oraz w bankowości. W 2005 r. współtworzył pierwszy w Polsce dedykowany bank sektora publicznego. Ukończył stosunki międzynarodowe oraz podyplomowe studia z zakresu rachunkowości i zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, a także z prawa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom Professional Risk Manager oraz dyplom ACCA. Autor publikacji w piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane