W samorządach

Wyzwania i cele nowo wybranego prezydenta Tychów – wywiad z Maciejem Gramatyką

Największe wyzwania, jakie stoją przed nami, to wspólny dla wielu miast problem depopulacji. W Tychach rodzi się coraz mniej dzieci, coraz więcej osób ubywa – mówi Maciej Gramatyka, nowowybrany prezydent Tychów. Opowiedział nam o pomysłach miasta na przeciwdziałanie negatywnym trendom i inwestycjach planowanych w mieście

Tychy to – zdaniem prezydenta – miasto nie za duże, ale nie za małe. Łatwo z niego dojechać na przykład do Katowic do pracy, można też jednak pracować na miejscu. Z drugiej strony, w mieście nie brakuje parków i terenów zielonych, a oferta sportowa i kulturalna już teraz stoi na wysokim poziomie. Oczywiście zawsze może być lepsza, ale zapominajmy o tym, że jesteśmy w metropolii – czy to samochodem, czy pociągiem w ciągu kilkunastu minut możemy być w Katowicach, a z Katowic w kolejnych miastach. Oferta miast GZM się uzupełnia.

rozmawia Bartosz Klimas z Maciejem Gramatyką - prezydentem Tychów podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane