Prawo W samorządach

Wybory samorządowe w kwietniu 2024?

Paweł Szefernaker, fot. Wikipedia

Minister Paweł Szefernaker w rozmowie w RMF FM wskazał na możliwe daty przeprowadzenie wyborów samorządowych, których przesunięcia chce Prawo i Sprawiedliwość. Miałyby się odbyć najprawdopodobniej 7 lub 14 kwietnia. Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji stwierdził, że nie chce by "najpiękniejsze wybory, takie oddolne na każdym szczeblu najbliżej człowieka odbywały się w zimie w Polsce".

W trakcie rozmowy na antenie RMF FM wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefrnaker stwierdził, że "Propozycja PiS jest taka, aby kadencje samorządów, czyli wszystkich organów gmin, powiatów i województw przesunąć do 30 kwietnia 2024 roku. De facto o pół roku dłużej trwałaby kadencja samorządów" - wskazał. Dodał także, że: "najbardziej prawdopodobne terminy wyborów samorządowych to 7 lub 14 kwietnia 2024 roku".

Paweł Szefernaker był też pytany o konsultacje przesuniecia wyborów z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. W odpowiedzi potwierdził to, co już wcześniej pojawiało się w doniesieniach medialnych: "Panu prezydentowi zależy na tym, aby wybory samorządowe odbyły się jak najszybciej, czyli żeby one nie były przekładane o dłużej niż pół roku, żeby odbyły się w pierwszym możliwym terminie wyborów".

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji wskazał również, że: - Wybory powinny odbyć się jak najszybciej. One nie mogą się odbyć w zimie, bo wybory są świętem demokracji. Ci, co mówią, żeby zrobić wybory samorządowe w grudniu, styczniu czy w lutym skazaliby Polaków na to żeby w zaspach, zawieruchach, śniegu najpiękniejsze wybory, takie oddolne na każdym szczeblu najbliżej człowieka odbywały się w zimie w Polsce.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane