W samorządach

Trudne pożyczki dla zadłużonych — co warto wiedzieć?

Mając przejściowe problemy finansowe, często sięgamy po kredyty i pożyczki. Jeżeli jednak nasza historia zaciąganych zobowiązań widnieje w rejestrach dłużników lub dług ściąga komornik, rynek finansowy nie stoi przed nami otworem. Wiele instytucji — szczególnie bankowych — nie będzie chciało podjąć z nami żadnej współpracy.

Na szczęście sporo firm pożyczkowych posiada oferty dla zadłużonych i akceptuje również wnioski klientów z zajęciem komorniczym. Na jakich zasadach te podmioty udzielają świadczeń dłużnikom? I jakie warunki musimy spełnić, by je otrzymać? Podpowiadamy!

Pożyczki dla zadłużonych jako alternatywa dla kredytu bankowego

Jeśli opóźnienia w spłatach poprzednich zobowiązań spowodowały, że posiadamy negatywne wpisy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), KRD (Krajowy Rejestr Długów) lub innych tego typu bazach, kredyt gotówkowy oraz inne produkty bankowe mogą być dla nas niedostępne. Wszystkie banki i SKOK-i (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe) najprawdopodobniej odrzucą nasz wniosek, powołując się na brak pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Instytucje bankowe posiadają co prawda w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne dedykowane zadłużonym. Jednak są to oferty dla osób z nieprzeterminowanymi należnościami. Dlatego, gdy posiadamy wierzycieli, których nie spłaciliśmy w terminie, odpowiedzią na nasze kłopoty finansowe mogą być jedynie pozabankowe firmy pożyczkowe.

Pozabankowy sektor oferuje wiele pożyczek dla dłużników i nie zawsze przed udzieleniem świadczenia sprawdza BIK. Zaliczamy do nich zarówno pożyczki ratalne, jak i chwilówki.

Pożyczki dla osób zadłużonych — co to takiego?

Pożyczki dla osób znajdujących się w bazach dłużników, możemy podzielić na dwa rodzaje:

  1. Oferty udostępniane po sprawdzeniu innych rejestrów, niż te, w których wnioskujący jest wpisany jako dłużnik.Nie każda firma pożyczkowa sprawdza BIK. Jeżeli więc informacja o naszym długu znajduje się w tej bazie, możemy poszukać przedsiębiorstwa, które weryfikuje swoich klientów np. wyłącznie w KRD.
  2. Oferty udostępniane pomimo negatywnych wpisów w rejestrach zadłużonych.Mowa o sytuacji, w której dług jest niewielki lub dochody na tyle wysokie, że pożyczkodawca jest w stanie zaakceptować pewien poziom zadłużenia.

Pożyczka bez BIK oznacza więc nie tylko zobowiązanie zaciągane w procesie, który nie przewiduje współpracy z Biurem Informacji Kredytowej. Jest to także sytuacja, w której pożyczkodawca akceptuje negatywne wpisy w BIK o dłużniku. Każda instytucja pożyczkowa ma jednak pewne wymagania, które stawia swoim potencjalnym klientom.

Kto skorzysta z pożyczek pozabankowych dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych są udzielane wyłącznie konsumentom, którzy:

• są pełnoletni (18 lat to bezwzględne minimum, choć każda firma pożyczkowa może dowolnie podnieść próg wiekowy — np. do 21 lub 25 roku życia);

• posiadają dowód osobisty, konto bankowe, numer telefonu i adres e-mail;

• otrzymują stałe, miesięczne dochody — warto wiedzieć, że pozabankowe instytucje akceptują zarobki nawet z nieudokumentowanych czy niestandardowych źródeł (umowy cywilnoprawne, alimenty czy stypendium).

Czasami, aby móc zawnioskować o nieco większą kwotę, lub kiedy zadłużenie jest naprawdę wysokie, pożyczkodawca może wymagać również poręczenia lub zabezpieczenia świadczenia. Jest to jednak nieczęsta sytuacja. Procedura aplikacji o pożyczkę najczęściej wiąże się z formalnościami na minimalnym poziomie.

Jak złożyć wniosek pożyczkowy o pożyczkę pozabankową dla zadłużonych?

Choć wciąż istnieje kilka pozabankowych przedsiębiorstw, które dopuszczają wnioskowanie o swoje produkty stacjonarnie — w placówce lub w domu interesanta. O pożyczkę dla zadłużonych zwykle wnioskujemy online, przy pomocy urządzenia z dostępem do internetu.

Cały proces jest wtedy maksymalnie szybki i wygląda następująco:

  1. Wchodzimy na stronę www wybranej firmy pożyczkowej i zaznaczamy jaką kwotę chcemy pożyczyć oraz na jak długo.
  2. Rejestrujemy konto klienta w serwisie.
  3. Wypełniamy dokument aplikacyjny. Wprowadzamy swoje dane osobowe oraz wypełniamy oświadczenie o dochodach.
  4. Potwierdzamy swoją tożsamość — możemy tego dokonać przelewem z konta osobistego lub przy pomocy aplikacji łączącej się z bankowością internetową.
  5. Czekamy na decyzję kredytową. Pożyczkodawca przeanalizuje nasz wniosek i prześle nam swoją odpowiedź mailowo lub poprzez SMS.
  6. W przypadku akceptacji wniosku pożyczkowego gotówka zostanie przelana na podany we wniosku rachunek bankowy bez zbędnej zwłoki.

Gdzie szukać pożyczki z komornikiem i złym BIK-iem?

Choć w internecie roi się od prywatnych inwestorów, to najbezpieczniejszą opcją na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki jest skorzystanie z oferty legalnie działających firm pożyczkowych, które możesz odnaleźć na https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-z-komornikiem-dla-zadluzonych/ bądź podobnych porównywarkach kredytowych.

W przypadku korzystania z ofert osób prywatnych narażamy się na wyłudzenie przedpłaty i kradzież danych osobowych!

Dodatkowym plusem jest możliwość błyskawicznego złożenia wniosku 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co sprawia, że bardzo szybko zorientujemy się, czy nasza zdolność kredytowa pozwala nam na dodatkowe finansowanie.

Poza tym porównywarki pożyczek prezentują wyłącznie aktualne oferty i pozwalają na filtrowanie interesujących wyników po szczegółowych parametrach (np. produkty dostępne już od 18 roku życia lub bez sprawdzania BIK, czy KRD). To, czego nie mogą nam jednak zapewnić to, to, że w 100% otrzymamy pozytywną decyzję kredytową. Już piszemy, dlaczego tak jest.

Czy gwarantowana pożyczka dla zadłużonych istnieje?

Przed złożeniem wniosku pożyczkowego nikt nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na pytanie, jakim wynikiem zakończy się analiza naszego formularza. Dokumenty oceniane są przez każdą firmę indywidualnie, a pod uwagę brany jest szereg parametrów.

Żaden legalnie działający pożyczkodawca nie ma w swojej ofercie produktu z gwarantowaną dostępnością dla każdego! Takie puste slogany to domena oszustów pożyczkowych.

By poznać wynik weryfikacji naszej aplikacji, musimy wysłać wniosek i poczekać na decyzję. Dzięki wysoce zautomatyzowanym systemom i nowoczesnym technologiom nie trwa to zbyt długo.

Pożyczki ze wpisami w KRD, ERIF, BIG, BIK — ile czeka się na decyzję?

Jeżeli wnioskujemy o pożyczkę dla zadłużonych online — decyzję otrzymamy najczęściej tego samego dnia lub nawet w kilka chwil. Każdy konsument, któremu zależy na czasie, powinien dodatkowo skupić się na firmach pożyczkowych, które:

• działają także w weekendy i święta;

• umożliwiają natychmiastową weryfikację tożsamości przy pomocy specjalnej aplikacji (m.in. Kontomatik lub Instantor);

• stosują automatyczny system weryfikacji wniosków, który nie jest uzależniony od godzin pracy konsultantów.

  •  

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online — zalety i wady

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych cieszą się dobrymi opiniami. Za największe plusy takiego rozwiązania usatysfakcjonowani konsumenci wskazują:

• niewiele formalności towarzyszących zaciąganiu zobowiązania,

• szybkie działanie firm pożyczkowych na każdym etapie procesowania wniosku,

• szeroką dostępność i to bez wychodzenia z domu,

• możliwość ubiegania się o dodatkowe środki, dysponując różnymi źródłami dochodów,

• możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez żadnych konsekwencji.

  •  

Jak każdy produkt na rynku finansowym oprócz plusów, pożyczki dostępne dla dłużników mają także swoje minusy:

• standardowe pożyczki gotówkowe udzielane bez promocyjnych warunków są często stosunkowo drogie,

• bardzo duże kwoty wymagają poręczenia spłaty przez osobę trzecią,

• zaciąganie takich zobowiązań niesie za sobą ryzyko spirali zadłużenia — osoby, które chcą pożyczyć pieniądze, by spłacić wcześniejsze zadłużenie, powinny wykorzystać produkt do tego przeznaczony, czyli kredyt konsolidacyjny.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane