Głos Gmin Wiejskich

ZGWRP w sprawie zużycia energii

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej przygotował stanowisko w sprawie nałożenia na kierowników jednostek sektora finansów publicznych obowiązku zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej.

Zdaniem ZGWRP podwyżki cen energii w latach 2022-2023 są wystarczającą motywacją do podejmowania wszelkich realnych i możliwych sposobów na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w jednostkach samorządu terytorialnego.

Związek wnioskuje też o zmianę przepisów ustawy z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, w ten sposób, aby dokonać zwolnienia kierowników jednostek sektora finansów publicznych z osiągnięcia celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w grudniu 2022 r.

Pełna treść stanowiska znajduje się pod adresem:

www.zgwrp.pl/stanowiska-zgromadzen-ogolnych-i-kongresow/60-stanowiska-i-opinie-zgw-rp/2852-stanowisko-w-sprawie-nalozenia-obowiazku-ograniczenia-calkowitego-zuzycia-energii-elektrycznej

Źródło: ZGWRP, fot. Pixabay

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane