W samorządach

Samorządowy pakiet cyberbezpieczeństwa

Sieć internetowa, poczta elektroniczna, komputery, aparaty telefoniczne – ochrona zasobów urzędu w jednym pakiecie? Czy to możliwe?

  PARTNER POLSKIEGO SAMORZĄDU

 

Część samorządów z powodzeniem oferuje swoje usługi poprzez aplikacje internetowe – zarówno te stacjonarne, jak i mobilne. To niezwykłe udogodnienie dla pracowników jednostki i mieszkańców, ale też wielka odpowiedzialność za bezpieczeństwo ich danych po stronie urzędu… i przede wszystkim ogromne pole do działania dla przestępców

Co robić?

Odpowiednio wcześniej pomyśleć o ochronie przed cyberatakami i zastosowaniem zabezpieczeń, które zminimalizują ryzyko infekcji lub utraty danych.

 „Wartościowa może się okazać współpraca ze sprawdzonym, kompetentnym i mającym ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa  partnerem – Orange Polska. W jego strukturach działają zespoły CERT i Security Operations Center, zapewniające ochronę w internecie dla banków, instytucji publicznych oraz ubezpieczeniowych, urzędów miast i gmin” – mówi Krzysztof Białek, odpowiedzialny w Orange Polska za rozwój produktów cyberbezpieczeństwa.

Dla jednostek samorządu terytorialnego Krzysztof Białek poleca optymalne rozwiązanie - Pakiet Bezpieczeństwa:

Zarządzany UTM - wielopoziomowa ochrona wykorzystywania internetu w urzędzie. Zaawansowane urządzenie z takimi funkcjonalnościami jak m.in. Next Generation Firewall chroniące przed atakami hakerskimi z zewnątrz sieci oraz VPN.  Umożliwia bezpieczną pracę zdalną dla pracowników urzędu..

 

Orange Network Security (ONS) - rozwiązanie tożsame z usługą „Zarządzany UTM” z tą różnicą, iż nie wymaga instalacji urządzenia u klienta - działa w sieci Orange Polska. Klient może otrzymać dostęp do portalu zarządzającego usługą lub przekazać jej zarządzanie administratorom z Orange Polska.

 

Email Protection (z funkcjonalnościami DLP)- chroni pocztę elektroniczną  urzędu przed niechcianymi wiadomościami typu spam i zagrożeniami jak wirusy, trojany, malware i ransomware ukrytymi w załącznikach. Działa niezależnie od dostawcy łącza oraz miejsca, w którym zlokalizowany jest serwer poczty elektronicznej

 

CyberWatch Podatności - skany bezpieczeństwa urządzeń klienta na styku z siecią internet) polega na automatycznym i cyklicznym badaniu podatności infrastruktury podłączonej do internetu (np. routery, firewalle, modemy widoczne z internetu). Usługę można uruchomić dla każdego łącza, niezależnie od operatora.

 

Mobile Device Management (MDM) - pozwala zarządzać flotą firmowych smartfonów.

 

CyberWatch (ochrona stałego łącza internetowego oraz transmisji danych dla smartfonów) - chroni klientów sieci Orange przed połączeniem się ze złośliwymi adresami w publicznej sieci oraz phishingiem, komunikacją z serwerami Command & Control i wieloma innymi stanowiącymi zagrożenie.

Przykładowe usługi i ceny cyberbezpieczeństwa – Jednostki Samorządu Terytorialnego (ceny netto)

 

Aby skorzystać z oferty, skontaktuj się z doradcą Orange lub napisz na adres cybsecurity@orange.com.