Klub prenumeratora

Szkolenie/ Przeciwdziałanie mobbingowi na podstawie case study

fot. Pixabay

W sądach z roku na rok przybywa pozwów o mobbing. Pracownicy coraz częściej składają pozwy, zarzucając przedłożonym działania niepożądane czy tworzenie nieprzyjaznego środowiska pracy.

Jednym z głównych obowiązków pracodawcy jest przeciwdziałanie mobbingowi. Niestety często obowiązek nie jest wypełniany przez pracodawców należycie. Gdy dochodzi to sprawy sądowej, to trudno jest już uniknąć negatywnych skutków, choćby związanych z utratą wizerunku przez pracodawcę. Dlatego warto na bieżąco aktualizować czy odświeżać sobie wiedzę w tym zakresie.
Podczas szkolenia zostaną omówione najczęstsze formy mobbingu występujące w miejscu pracy na podstawie przykładów. Dodatkowo zostanie omówiona w oparciu o kazusy z wokandy przesłanki mobbingu. Ponadto zostaną wyjaśnione przesłanki odpowiedzialności pracodawcy w przypadku stwierdzenia mobbingu w urzędzie. W końcu zastanowimy się jak pracodawcy mogliby skutecznie się przeciwdziałać mobbingowi, tj. jakie działania warto podejmować, a jakie w praktyce się nie sprawdzają.

Szkolenie prowadzi Katarzyna Gospodarowicz - radca prawny, LL.M. German and Polish Law, specjalista z zakresu prawa pracy, Partner w SDZLEGL SCHINDHELM.
Katarzyna Gospodarowicz doradza spółkom polskim i zagranicznym w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w ujęciu krajowym i międzynarodowym, w tym europejskim. Celem doradztwa jest zapewniające nie tylko pełnego bezpieczeństwa prawnego, ale także osiągnięcie zamierzonych przez klientów celów biznesowych. Katarzyna Gospodarowicz reprezentuje również klientów w sporach sądowych głównie z zakresu prawa pracy przed sądami wszystkich instancji, na terenie całego kraju.
Katarzyna Gospodarowicz specjalizuje się w pracowniczych planach kapitałowych. W sukcesem wdrażała PPK w I turze, która objęła największe przedsiębiorstwa. Z uwagi na znajomość zagadnień dotyczących pracowników samorządowych doradza również obecnie jednostkom samorządu terytorialnego w zakresie przygotowania do wdrożenia PPK.
Ponadto, Katarzyna Gospodarowicz jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa pracy, jak również prowadzi szkolenia z zakresu spraw pracowniczych adresowane, w zależności od potrzeb, do pracowników różnego szczebla oraz pracodawców, w tym również pracodawców samorządowych.


     Szkolenie dostępne jest na stronie www.klubprenumeratora.com.pl


 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane