Gospodarka

Obiekty Sportowe XXI wieku - Grupa Techramps

Artykuł sponsorowany

29.01.2020

Koniec lat 90 dał początek nowym trendom w budownictwie obiektów sportowych. Moda na deskorolkę, rolki, BMX czy wakeboard pozwoliła na powstanie całkiem nowych miejsc rekreacji, a zmiana świadomości władz miejskich na rozbudowę infrastruktury sportowej o obiekty XXI wieku: pumptracki modułowe, skateparki, waveparki, streetworkout parki i wakeparki. Taka przestrzeń aktywności miejskiej pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu osób z różnych pokoleń: ojców z synami jeżdżących w skateparku, dziadków z wnuczkami na pumptracku czy matkę z córką ćwiczącą na drążkach street workout parku. Czy chciałbyś, aby i w Twoim mieście powstały takie strefy rekreacji?

Grupa Techramps –www.grupatechramps.com, jako lider na rynku, od przeszło 16 lat poświęca się projektowaniu i budowie obiektów sportowych, które dzięki swojej innowacyjności podbijają serca na całym świecie. Każda inwestycja jest realizowana kompleksowo i profesjonalnie, od samego projektu aż do budowy obiektu sportowego. Pomagamy jednostkom samorządowym popularyzować różne dyscypliny sportu oraz zachęcać mieszkańców do zmiany swojej postawy na prozdrowotną. Łączymy pokolenia poprzez pasję do sportu.

Realizując kompleksową inwestycję, pracę nad projektem zaczynamy w SloConcept. Ten etap to rozplanowanie oraz stworzenie wizualizacji obiektów. Współpracujemy z doświadczonymi projektantami powiązanymi ze sportami ekstremalnymi. Daje nam to pewność, że obiekty będą funkcjonalne i perfekcyjnie dostosowane do otaczających nas trendów

Jedną z najnowszych marek Grupy Techramps jest Pumptrack.eu - oferuje dwa typy produktu: pumptrack i North Shore. Pumptrack to tor o falistej nawierzchni i specjalnie wyprofilowanych zakrętach. Ma swoje zastosowanie w rekreacyjnej jeździe skierowanej do najmłodszych, jak również pomaga w treningach zaawansowanym użytkownikom, np. w BMX racing, która jest dyscypliną olimpijską. Z kolei North Shore to drewniane bądź stalowe kładki, które zwiększają trudność tras rowerowych. Pumptracki modułowe zdecydowanie zyskują obecnie na popularności.

                          

Kolejną z marek Grupy Techramps jest FlowParks, która powstała w oparciu o rosnące zainteresowanie dyscyplinami Parkour i Street Workout w Polsce. Korzystając z wieloletniego doświadczenia i współpracy marek, podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych wyzwań i doprowadzamy je do końca – możemy pochwalić się pozytywnymi opiniami polskich organizacji parkourowych, m.in. Krakowski Parkour czy Street Workout Poland. Naszym celem jest  tworzenie miejsc do ćwiczeń Parkour-u i Street Workout-u oraz zmiana miejskiej przestrzeni.

                        

Pod marką WakePro poświęcamy się produkcji przeszkód wakeboardowych, czyli unoszących się na wodzie elementów, które urozmaicają wakeboarding -  sport stanowiący połączenie nart wodnych ze snowboardingiem i surfingiem. Wykonaliśmy około 500 przeszkód do 50 wakeparków zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W Techramps Concrete, skupiamy się na skateparkach betonowych. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi do betonu, jesteśmy w stanie torkretować i zacierać skateparki, tym samym oferując inwestorom kompleksowy i uzyskany w najnowocześniejszych procesach obiekt sportowy. Z kolei jako Techramps Modular, czyli jeden z pierwszych otwartych przez nas oddziałów, projektujemy i realizujemy skateparki modułowe, oparte o technologię na miarę XXI wieku. To nasz zespół jest odpowiedzialny za postawienie pierwszego skateparku w Polsce, tym samym otwierając historię skateparków na terenie naszego kraju. Poprzez lata pracy, zdołaliśmy rozwinąć własny  system budowy skateparków, przy wykorzystaniu m.in. konstrukcji kompozytowo-drewnianej, która pokryta jest matą jezdną „RampLine”. Przy realizacji skateparków tworzymy również Vert Rampy.

                          

Jako Techramps Snow realizujemy powstawanie snowparków, dla pasjonatów jazdy na nartach i snowboardzie. Dzięki popularyzacji freestyle'owej formy sportów zimowych, snowparki zostały wprowadzone jako nieodłączny element ośrodków narciarskich na całym świecie. W naszych projektach przywiązujemy ogromną uwagę do bezpieczeństwa przyszłych użytkowników, którzy reprezentują różne grupy wiekowe i różne doświadczenia w jeździe. Nasze realizacje można spotkać na ponad 40 stokach, m.in. w Krynicy, Białce Tatrzańskiej czy Słotwinach.

                           

Zespół Grupy Techramps to ludzie dzielący się swoją pasją do sportu. Tworzymy obiekty sportowe dla pokoleń. Dzięki wypracowanym przez lata wartościom, staliśmy się liderem na rynku realizacji obiektów sportowych, takich jak skateparki, pumptracki, wakeparki, flowparki, snowparki, waveparki i inne. Staramy się propagować sporty ekstremalne w Polsce - nasze marki to przede wszystkim ludzie z pasjami, tworzący Obiekty Sportowe XXI wieku. Możemy pochwalić się wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrą pracowników z branży budowlanej i projektowej. Posiadamy 2000 m2 powierzchni, na której znajdują się własna hala produkcyjna oraz zaplecze biurowo-budowlane. To dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zrealizować każdą inwestycję kompleksowo i na najwyższym poziomie.