Najważniejsza konferencja samorządowa online

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w wersji online to kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych na temat przygotowania budżetów, wdrożenia PPK, audytu, zarządzania kryzysowego i innych elementów działania JST. Rejestracja jest bezpłatna. Zapraszamy! Zaczynamy już 26 października!

Niedawno zakończyła się część stacjonarna XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Przeszło 500 samorządowców i ekspertów gościło w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przed nami część online, w ramach której w dniach 26-30 października wyemitowanych zostanie ponad 20 dodatkowych paneli dyskusyjnych i wykładów w kilku obszarach tematycznych. Ramowy program tej części konferencji możecie Państwo znaleźć tutaj.

Aby jeszcze skuteczniej wypełniać naszą misję pomagania samorządowi terytorialnemu w Polsce podjęliśmy decyzję, że część online XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów będzie dodatkowo dostępna bezpłatnie dla wszystkich chętnych włodarzy i pracowników samorządowych.

Do udziału w tej części wystarczy rejestracja dokonana poprzez stronę internetową www.samorzadoweforum.pl. Dodatkowo, zdecydowaliśmy, że po części online dla osób zarejestrowanych na platformie konferencyjnej dostępne będą także nagrania sesji plenarnych i paneli dyskusyjnych, które odbyły się w części stacjonarnej.

Tym samym ci z Państwa, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w konferencji fizycznie oraz spotkać się z innymi samorządowcami w trakcie Gali Inwestorów Samorządowych, będą mogli posłuchać o czym rozmawialiśmy w Katowicach. Biorący udział w części stacjonarnej będą mogli z kolei obejrzeć panele odbywające się równolegle do tych, w których uczestniczyli fizycznie.

Korzystając z okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom, Panelistom i Partnerom XVIII edycji Forum za Ich obecność. Szczególne podziękowania składamy Miastu Katowice, które po raz 5 już było współgospodarzem wydarzenia. Do zobaczenia w części online!

Rejestracja po kliknięciu w poniższy link:


W ramach części online zapraszamy na:

AUDYT W JST

Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji i śledzenia trendów. Wraz z profesjonalizacją tej części działań JST ewoluuje podejście do audytu wewnętrznego. Pokażemy jakie są oczekiwania i jak powinien wyglądać dobrze zorganizowany audyt, a także przeprowadzimy debaty związane z najważniejszymi wyzwaniami audytorów.

FORUM PRZEWODNICZĄCYCH RAD

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed przewodniczącymi rad jest obecnie sprawne funkcjonowanie w czasie pandemii. Jak zorganizować sesję? Jak zapewnić udział mieszkańców? Jak sprostać wyzwaniom prawnym organizacji sesji? O tym wszystkim będziemy rozmawiać na naszym Forum.

FORUM ROZWOJU LOKALNEGO ZMP - INSTRUMENTY I NARZĘDZIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ

Jedno z najprężniej działających stowarzyszeń samorządowych zaprezentuje bogaty program paneli skupiony wokół wyzwań finansowych i organizacyjnych JST. W jaki sposób wykorzystać lokalnie Krajowy Plan Odbudowy, jak przygotować budżet? Na te pytania odpowiedzą eksperci zaproszenie przez Związek Miast Polskich.

GOSPODARKA KOMUNALNA I OCHRONA ŚRODOWISKA

Zbliżająca się zima powoduje, że jak co roku wraca temat zanieczyszczenia powietrza. Jak działają programy rządowe? Co możemy zrobić lokalnie, skąd brać na to środki? Na te pytania odpowiedzą eksperci i praktycy.

KONGRES INSPEKTORÓW OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Rola Inspektorów Ochrony Danych Osobowych jest nadal w wielu jednostkach samorządu nie do końca rozumiana. Ale nawet tam gdzie inspektorzy spotykają się ze zrozumieniem wiele wątpliwości pozostawiają przepisy i praktyka. Porozmawiamy jak w praktyce może i powinien działać iodo, a także omówimy najczęstsze błędy i spróbujemy wskazać jak się ich ustrzec.

KONGRES SKARBNIKÓW POLSKICH SAMORZĄDÓW

Gorący czas przygotowania budżetów to dla skarbników i całych służb finansowych ogromne wyzwanie. Dlatego skupimy się na konkretach i wymianie doświadczeń. Jak zmniejszyć zadłużenie mieszkańców i zoptymalizować dochody podatkowe oraz z opłat, jak pozyskiwać środki zewnętrzne i finansować się przez kredyty i obligacje, jak realizować zadania poprzez spółki. Trzy panele, przykłady, wymiana doświadczeń, eksperci i konkrety.

NOWOCZESNA SZKOŁA

Czy samorząd powinien, może, musi zajmować się zdalnym nauczaniem? W jaki sposób to zorganizować, na jakim etapie jesteśmy i co robić kiedy trzeba przejść na zdalne nauczanie. Na ten temat będą dyskutować eksperci i praktycy.

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE W URZĘDACH JST

Do nowego roku coraz bliżej więc wszyscy, którzy jeszcze nie zaczęli przygotowań powinni natychmiast zacząć. Ci, którzy zaczęli mają zapewne bardzo wiele pytań. Panele są tak przygotowane, żeby i jedni i drudzy znaleźli tu coś dla siebie. Poznacie ekspertów i odpowiedzi na część najważniejszych pytań. Będziecie też wiedzieć gdzie szukać odpowiedzi.

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE, BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ZDROWIA

Rola ekspertów od zarządzanie kryzysowego w samorządach musi rosnąć, ale odpowiedź na to w jaki sposób zorganizować urząd w czasie pandemii nie jest taka prosta. Ustanowienie odpowiednich procedur, nadzór nad nimi i ich weryfikacja to niezwykle interesujące zadania dla całej administracji.

Samorządy nie mogą jednak wiele zrobić, żeby pandemię zatrzymać. To zadanie dla rządu. Ale JST mogą zrobić wiele, żeby wspomagać zdrowie swoich mieszkańców na stałe. W jaki sposób? Dowiedzie się państwo słuchając ekspertów Ministerstwa Zdrowia, ekspertów niezależnych i samorządowców.

ZJAZD SEKRETARZY

Tematyka nasuwa się sama. Niewątpliwie organizacja urzędu w tych trudnych czasach to najważniejsze wyzwanie przed sekretarzami. Pokażemy przykłady rozwiązań i porozmawiamy o nowych możliwościach działania.

Szczegóły na stronie: www.samorzadoweforum.pl