Gospodarka

Ministerstwo infrastruktury dofinansuje zadania samorządowe

fot. Adobe Stock

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że 95 jednostek samorządu terytorialnego otrzyma dofinansowanie zadań samorządowych z rezerwy subwencji ogólnej. Wśród nich znalazły się: 34 miasta na prawach powiatu, 46 powiatów i 15 województw.

Do podziału przewidziana została kwota prawie 336 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje w drogi publiczne powiatowe i wojewódzkie oraz na drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe w granicach miast na prawach powiatu. Będą również wykorzystane na utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu powyżej 2 tys. pojazdów na dobę oraz na remont, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

Tegoroczny podział środków pozytywnie zaopiniował Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W 2022 r. dofinansowanie z rezerwy uzyskały 102 JST. 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane