Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała pełnomocnika zarządu ZMP ds. legislacji Marka Wójcika, że podpisała już rozporządzenie, które wprowadza 5-procentowe podwyżki dla tej grupy pracowników samorządowych. Zapewniła też, że w najbliższych dniach zostanie ono opublikowane i wejdzie w życie 14 dni później. Rozporządzenie wprowadzi podwyżki z wyrównaniem od 1 lipca br.
ZMP przypomina na swojej stronie, że pierwotnie podwyżki znalazły się w nowelizacji rozporządzenia z 30 maja br. w sprawie wynagrodzeń pracowników samorządowych, po czym... zostały z niej wykreślone. W związku z tym podwyżki z wyrównaniem od 1 marca br. otrzymali tylko pracownicy samorządowi zatrudnieni na umowę o pracę. Jednak w lipcu rząd przygotował kolejną nowelizację rozporządzenia, która objęła grupy pominięte w poprzednim rozporządzeniu. I zapowiedział, że podwyżki wejdą w życie w trzecim kwartale 2025 r.







