Akademia "Wspólnoty"

Zarządzanie stresem. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zawodowych i nie tracić motywacji do działania

Szkolenie w Akademii "Wspólnoty" odbędzie się 15 marca o godz. 13.00 w ścieżce "Kadry i prawo pracy".

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Bywa, że jest niezauważalny i mobilizuje nas do działania, bywa jednak, że jest silny i długotrwały. Taki niestety powoduje spustoszenie w naszych organizmach i utrudnia nam codzienne, efektywne działanie.

Podczas szkolenia „Zarządzanie stresem. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zawodowych i nie tracić motywacji do działania” przyjrzymy się temu czym właściwie jest stres i w jaki sposób powstaje, jak reaguje na bodźce stresowe organizm i jakie są skutki długotrwałego stresu. Świadomość tego mechanizmu pozwala na bardziej uważne podejście do sytuacji, które zazwyczaj wywołują stres oraz do własnych reakcji.

Druga część szkolenia to przedstawienie możliwości radzenia sobie z sytuacjami stresowymi w sposób krótkofalowy (w trakcie trwania stresującego bodźca) oraz długofalowy – jak budować swoją odporność psychiczną, krok po kroku, każdego dnia. Przyjrzymy się jak może nam pomóc inteligencja emocjonalna, kwestionowanie własnych przekonań, samokontrola, ale też w jaki sposób w radzeniu sobie ze stresem będzie nas wspierać równowaga psychiczna oraz jak ją osiągnąć.

Szkolenie poprowadzi Agnieszka Dunaj - trener, coach, konsultant HR. Specjalizuje się w tematach związanych z przywództwem, budowaniem zespołów i komunikacją. Pracuje głównie z kierownikami, liderami i właścicielami firm i instytucji rozwijając ich kompetencje kierownicze. Jako trener, od 2001 roku projektuje i prowadzi szkolenia (ponad 8000 godzin spędzonych na sali szkoleniowej), których odbiorcami są przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, instytucje kultury. W tej roli skupia się na tym, aby przekazywana wiedza i trenowane umiejętności miały dużą użyteczność dla uczestników szkoleń oraz aby prezentowane treści podane były w atrakcyjny i angażujący sposób. Przez wiele lat pracowała w roli kierownika w instytucji państwowej. Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami ludzkimi” oraz kursy: „Szkoła trenerów” w Metrum, „Szkoła Profesjonalnego Coachingu” oraz „Szkoła Treningu i Coachingu Zespołowego” w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego.
W wolnym czasie rusza w podróż rowerem, lubi też piesze wędrówki po górach.


Szkolenia Akademii „Wspólnoty” przeznaczone są dla wszystkich pracowników samorządowych i obejmują bardzo szeroki zakres tematyczny. Co ważne prowadzone są w formie online. Każdy urzędnik może więc odbyć szkolenie, prowadzone przez najlepszych fachowców z danej, wybranej przez siebie tematyki i uzyskać zaświadczenie ukończenia szkolenia, bez konieczności wyjazdu i bezpośredniego kontaktu z trenerem i innymi uczestnikami.

Więcej informacji o szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.akademiawspolnoty.pl

W celu zapoznania się z platformą oferujemy Państwu bezpłatny tygodniowy dostęp!

Zapraszamy do kontaktu: + 48 22 242 80 17, info@municipium.com.pl