W samorządach

Duże zainetresowanie mieszkaniami w ramach SAN

fot. Pixabay

W ramach Społecznej Agencji Najmu w Poznaniu złożono 336 wniosków o najem mieszkania. W pierwszej edycji programu udostępnionych miało być 100 lokali. Do tej pory właściciele mieszkań zgłosili 74 nieruchomości.

W stolicy Wielkopolski Społeczną Agencję Najmu w imieniu Miasta prowadzi Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. SAN pośredniczy między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych. 

Potencjalni lokatorzy zainteresowani udziałem w programie mogli do 20 października składać wnioski o najem lokalu. Wpłynęło ich 336. Są one na etapie weryfikacji.

- Tak ogromne zainteresowanie programem pokazuje, że wciąż bardzo liczna jest na rynku najmu grupa osób z tzw. luki dochodowej - czyli zarabiających zbyt dużo, by otrzymać mieszkanie komunalne i jednocześnie za mało, by kupić lokal na kredyt czy wynająć go komercyjnie. Zadaniem Miasta jest wsparcie tych osób w znalezieniu nowego domu, co realizujemy właśnie w ramach pilotażowej edycji Społecznej Agencji Najmu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Nabór mieszkań prowadzony jest w trybie ciągłym poprzez stronę internetową www.san.poznan.pl. Pierwsza, pilotażowa odsłona programu zakłada udostępnienie 100 lokali poznańskim rodzinom. Jak do tej pory właściciele mieszkań zgłosili 74 nieruchomości.

 

Źródło: www.poznan.pl

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane