Wspólnota najbardziej opiniotwórcza w sierpniu

Pierwsze miejsce wśród tygodników i dwutygodników (przed „Wprost” i „Sieci”) oraz 5 miejsce w kategorii „Prasa” zaraz za „Faktem” i „Gazetą Wyborczą”. Tak wygląda cytowalność „Wspólnoty” w sierpniu według Instytutu Monitorowania Mediów.

Ranking ogólny niezmienne od ponad roku otwiera "Onet.pl" z wynikiem 5,2 tys. publikacji. Wśród materiałów redakcji, które były najczęściej upowszechniane w innych mediach, znalazła się m.in. sprawa ustępstw Polski w przedmiocie immunitetu dla amerykańskich żołnierzy podczas negocjacji z USA nad Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej (EDCA), czy rozmowa z Bronisławem Komorowskim.

Miejsce drugie zajął dziennik "Rzeczpospolita", którego artykuł wraz z sondażem na temat projektu wydzielenia Warszawy i przyległych do niej powiatów z województwa mazowieckiego był szeroko udostępniany w innych materiałach mediowych.  

 

– W Kategorii „Prasa” wzrost aż o piętnaście pozycji w stosunku do ubiegłego miesiąca zanotował dwutygodnik Wspólnota (679 wycinków), na który w związku z publikacją rankingu zamożności polskich samorządów za rok 2019 powoływano się setki razy – czytamy w raporcie IMM.

W kategorii „Tygodniki i dwutygodniki” zajęliśmy miejsce pierwsze. Awansując o 5 pozycji. Co oznacza, że w lipcu zajmowaliśmy niezłe 6 miejsce w tej kategorii.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 41 260 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 sierpnia 2020 roku.

Więcej: imm.com.pl