W samorządach

Władysławowo: Policja wsiada na segwaye

Bezpieczeństwa na zatłoczonych nadmorskich deptakach funkcjonariusze będą pilnować jeżdżąc sobie na segwyach.

Dwa segwaye dostała właśnie komenda powiatowa w Pucku. Pojazdy trafią Władysławowa. Kosztowały w sumie 54 tys. zł, sfinansowane zostały przez Starostwo Powiatowe oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

 

Oba segwaye mają wymalowany napis „Policja” na belce łączącej koła, a jeden ma nawet specjalny pojemnik na dokumenty. W sam raz na bloczek mandatowy. Niestety, nie przewidziano montaży kogutów – a szkoda, policjant pędzący segwayem na sygnale na pewno wzbudzałby powszechne zainteresowanie.

 

Policja wzbogaca się ostatnio o dość nietypowe pojazdy. W piątek informowaliśmy, że w Poznaniu patrole policyjne będą poruszać się po starówce meleksem. Ten, w przeciwieństwie do segwayów, koguta na dachu ma, będzie więc budził stosowny respekt.

TAGI: dobre praktyki, starosta,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane