Pracownik Samorządowy

W 4. numerze miesięcznika PRACOWNIK SAMORZĄDOWY ...

W kwietniowym numerze „Pracownika Samorządowego” kolejny wraz wracamy do nowelizacji Kodeksu pracy dotyczącej między innymi pracy zdalnej. Zachęcamy do przeczytania artykułu Martyny Dziedzic, która opisuje praktyczne znaczenie nowych przepisów w odniesieniu do wypadków przy pracy. Dowiedzą się Państwo między innymi, jak powinno wyglądać postępowanie w takiej sytuacji i dlaczego uniemożliwienie zespołowi powypadkowemu przeprowadzenia oględzin w miejscu zdarzenia może skutkować nieuznaniem danego wypadku za wypadek przy pracy.

Polecamy również lekturę artykułów: Barbary Tomaszewskiej, która wyjaśnia kwestie związane z uzupełnianiem wynagrodzenia przyjmowanego do podstawy wymiaru zasiłków oraz Aleksandry Bembnisty, która przyjrzała się uregulowaniom dotyczącym pracowniczych kosztów uzyskania przychodów w świetle przepisów prawa, aspektów praktycznych oraz interpretacji organów podatkowych. Wyjaśniamy między innymi, kiedy wobec osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę można zastosować 50-proc. koszty uzyskania przychodu i jaki jest ich limit.

W numerze przedstawiamy m.in. również procedurę konkursu na dyrektora szkoły i najczęstsze jej naruszenia – o tym pisze Grzegorz Drozd – oraz opisujemy problemy związane z wysokością odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych nauczycieli-emerytów – analizuje je Mirosław Obrębski.


Miesięcznik od ponad 10 lat pomaga rozwiązywać największe problemy i wyjaśnia wątpliwości pojawiające się w codziennej pracy kadry zarządzającej oraz wydziałów odpowiedzialnych za sprawy pracownicze i płacowe w samorządzie. To niezbędne narzędzie dostarczające fachowej i specjalistycznej wiedzy kadrowo-płacowej, skrojonej na miarę pracowników samorządowych. Nie brakuje w nim również dobrych praktyk i pomysłów na jeszcze lepszą organizację codziennej pracy zespołów pracowników.

Prenumeratę można zamówić:

za pomocą formularza

e-mailowo: handlowy@municipium.com.pl

w sklepie internetowym

 

ZAMAWIAJĄC ROCZNĄ PRENUMERATĘ „PRACOWNIKA SAMORZĄDOWEGO” NA ROK 2023 CZYTELNIK OTRZYMUJE:

- wiedzę kadrowo-płacową uszytą na miarę pracowników samorządowych, z uwzględnieniem nauczycieli, pracowników OPS oraz spółek komunalnych

- pogłębione analizy prawne, uwzględniające zawsze aktualne orzecznictwo i stan prawny

- możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych

- wyjaśnienia związane z płacami, dokumentacją kadrową, organizacją pracy urzędu, BHP itd.

- kompleksowe i praktyczne analizy aktualnych zmian w prawie

- zawsze aktualne orzecznictwo

- odpowiedzi na pytania i problemy zgłaszane przez czytelników

- porady i dobre praktyki w zakresie zarządzania i organizacji pracy dla managerów i kadry kierowniczej

- najnowsze trendy w zarządzaniu urzędem

- podpowiedzi w zakresie optymalizacji pracy

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane