Akademia "Wspólnoty"

Świadczenia BHP w urzędzie. Co finansuje pracodawca.

Szkolenie w Akademii "Wspólnoty" odbędzie się 1 lutego o godz. 13.00 w ścieżce "Kadry i prawo pracy".

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) jest to ogół przepisów i wynikających z nich zasad wykonywania pracy w sposób pozwalający zminimalizować zagrożenia występujące w środowisku pracy, w tym przede wszystkim ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy. BHP to też szereg różnorodnych świadczeń na rzecz osób zatrudnionych zwiększających ich bezpieczeństwo (np. świadczenia medycyny pracy), komfort (np. środki czystości), czy też pozwalające na sprawniejsze działanie (któż potrafi w biurze zacząć dzień bez kawy!). Każde ze świadczeń musi jednak spełniać określone warunki. Mimo że organem, który powinien kontrolować takie świadczenia jest PIP, bardzo często kontrole są przeprowadzenie prze urzędy skarbowe i ZUS. Organy te wykazują tendencje do podważania zasadności korzystania ze zwolnień od PIT i składek ubezpieczeniowych, ale istnieją sposoby zabezpieczenia. Nie dają one co prawda stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, ale powodują, że kontrolujący traci argumenty i często nie jest w stanie postawić zarzutów. Czasem wystarczy w tym celu spędzić chwilę z kartką papieru robiąc wyliczenia uzasadniające np. wysokość jakiegoś ryczałtowego świadczenia. Poznaj zasady ustalania i przekazywania poszczególnych świadczeń i dowiedz się, jak robić to w sposób, który będzie trudny do podważenia!

Szkolenie poprowadzi Paweł Ziółkowski - Prawnik, trener, publicysta, konsultant - posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie tematyki prawnej. Od 2000 r. wykonuje działalność gospodarczą w zakresie konsultingu, w ramach której pomaga zakładać, prowadzić i likwidować inne firmy (działalność prowadzona jest pod firmą Paweł Ziółkowski Biuro Doradztwa Gospodarczego). Autor ponad 14.000 publikacji w prasie fachowej i portalach elektronicznych. Zrealizował ponad 1600 szkoleń o tematyce prawnej, także w formie webinariów. Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych Kadry i Płace (GWSH w Katowicach oraz UTH w Warszawie) oraz na Studiach Podyplomowych Rachunkowości i Podatków (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Ekspert Wolters Kluwer. Ekspert Sage. Ekspert Infor. Ekspert BDO. Stały współpracownik Universe Properties Group. Specjalizuje się w podatkach, prawie pracy i prawie działalności gospodarczej. Specjalista w zakresie wdrażania PPK i ZFŚS. 


Szkolenia Akademii „Wspólnoty” przeznaczone są dla wszystkich pracowników samorządowych i obejmują bardzo szeroki zakres tematyczny. Co ważne prowadzone są w formie online. Każdy urzędnik może więc odbyć szkolenie, prowadzone przez najlepszych fachowców z danej, wybranej przez siebie tematyki i uzyskać zaświadczenie ukończenia szkolenia, bez konieczności wyjazdu i bezpośredniego kontaktu z trenerem i innymi uczestnikami.

Więcej informacji o szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.akademiawspolnoty.pl

W celu zapoznania się z platformą oferujemy Państwu bezpłatny tygodniowy dostęp!

Zapraszamy do kontaktu: + 48 22 242 80 17, info@municipium.com.pl