W samorządach

Spotkania informacyjne w Mysłowicach

W samorządach trwają intensywne przygotowania do przejęcia odpadów komunalnych od mieszkańców. W związku z tym władze Mysłowic rozpoczynają kampanię informacyjną dla mieszkańców, już niedługo odbędzie się pierwsze spotkanie.

Od 1 lipca 2013 roku samorządy ostatecznie przejmą na siebie odpowiedzialność za obiór, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych. W związku z tym zmienią się sposoby pobierania opłat, ich kalkulacji i co najważniejsze wysokość opłat. W związku z tymi zmianami Mysłowice rozpoczynają cykl spotkań z mieszkańcami poświęconych właśnie ustawie śmieciowej. Spotkania informacyjne mają rozpocząć się już 9 stycznia.

 

Spotkania rozpoczynać będzie Prezydent Mysłowic Edward Lasok wprowadzeniem w tematykę spotkania. Zagadnienia związane z „rewolucją śmieciową” przedstawi natomiast pracownik urzędu, merytorycznie przygotowany do prowadzenia spotkań. W trakcie spotkania przedstawione zostaną m.in. zmiany, które czekają mysłowiczan od lipca br. Całość zostanie uzupełniona prezentacją przedstawiającą zagadnienia i zmiany związane z reformą gospodarki odpadami komunalnymi. Po wszystkim organizatorzy przewidują czas na zadawanie pytań oraz dyskusję – informuje przedstawicielka Urzędu Miasta w Mysłowicach, Kamila Szal.

 

W sumie odbędzie się 14 spotkań, w każdej z dzielnic Mysłowic z osobna. Spotkania obywać się będą w szkołach, domach kultury i innych łatwo dostępnych dla mieszkańców miejscach. Celem mysłowickich władz jest przekazanie wyczerpujących informacji na temat zmian związanych z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozwianie wszelkich wątpliwości i udzielenie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami:

 

9 stycznia – osiedle/dzielnica Bończyk-Tuwima w Gimnazjum nr 1

11  stycznia – osiedle/dzielnica Janów Miejski-Ćmok w SP nr 3

14 stycznia – osiedle/dzielnica Stare Miasto w MOK

16 stycznia – osiedle/dzielnica Brzezinka w MOK

18 stycznia – osiedle/dzielnica Wesoła i Ławki w Zespole Szkół                                                 Ponadgimnazjalnych 2

21 stycznia – osiedle/dzielnica Piasek w Zespole Szkół Sportowych

23 stycznia – osiedle/dzielnica Dziewkowice w SP nr 5

25 stycznia – osiedle/dzielnica Kosztowy w SP nr 16

28 stycznia – osiedle/dzielnica Brzęczkowice i Słupna w Gimnazjum nr 3

30 stycznia – osiedle/dzielnica Szopena – Wielka Skotnica w SP nr 1

1 lutego – osiedle/dzielnica  Morgi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym 2

4 lutego – osiedle/dzielnica  Larysz-Hajdowizna w SP nr 11

6 lutego – osiedle/dzielnica Mysłowice Centrum w II Liceum Ogólnokształcącym

8 lutego – osiedle/dzielnica Krasowy w SP nr 17

TAGI: ustawa o porządku i czystości w gminach,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane