W samorządach

Skwerek sposobem na turystów

Andrzejewo zwraca się ku rzece i rewitalizuje skwerek pomiędzy zabytkową Katedrą i Małym Brokiem. To ma być sposób na turystów w miejscowości, która poza tym nie ma większych atrakcji turystycznych.

Gminy położone na obszarach charakteryzujących się wyjątkowo czystym środowiskiem, mogą korzystać z rozwijającego się trendu agroturystycznego lub inwestować w bazę do aktywnego odpoczynku. Gmina Andrzejewo, leżąca na granicy województwa mazowieckiego i podlaskiego (po stronie tego drugiego) postanowiła wykorzystać tę sposobność i realizuje unijny projekt „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Andrzejewo poprzez zagospodarowanie skweru nad rzeką Mały Brok”, który ma polepszyć jej wizerunek w oczach potencjalnych turystów. 

 

W ramach tego projektu Andrzejewo uzyskało dofinansowanie w kwocie ok. 0,5 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Skwer znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pomiędzy rzeką Mały Brok a zabytkową świątynią pod wezwaniem WNMP w Andrzejewie w strefie ochrony konserwatorskiej. To miejsce jest również bardzo mocno związane z osobą Prymasa Wyszyńskiego. Przedsięwzięcie, realizowane w porozumieniu pomiędzy władzami gminy Andrzejewo i okolicznych parafii, pozwoli na zwiększenie atrakcyjności gminy dla spędzających tam czas turystów. Zagospodarowany teren będzie przyszłości miejscem organizacji okazjonalnych imprez plenerowych, festynów czy pikników.

 

Projekt zagospodarowania skweru nad rzeką Mały Brok pozwoli na poprawę atrakcyjności turystycznej gminy, która nie posiadając naturalnie występujących terenów rekreacyjnych będzie mogła w odpowiedni sposób przywitać wszystkich tych, którzy nie poznali jeszcze walorów przyrodniczych tej części Polski.

 

 

 

 

Projekt zagospodarowania skwerku.

 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane