Kultura

Samorządowy Mistrz Polski w golfa wyłoniony

fot. Karolinka Golf Park

W sobotę 11 czerwca zakończono dwudniowe Mistrzostwa Polski Samorządowców na polu Karolinka Golf Park. W rozgrywkach wzięli udział radni, wójtowie oraz prezydenci miast z całej Polski. Każdego dnia zawodnicy rozgrywali 9 dołków w klasyfikacji stabloeford netto.

Turniej poprzedziła konferencja: "Zielona energia w jednostkach samorządu terytorialnego". W Pałacu Odrowążów w Kamieniu Śląskim zebrali się samorządowcy, gospodarze jak i sponsorzy wydarzenia, aby zaprezentować, przedyskutować oraz podzielić się pomysłami dotyczącymi wykorzystania zielonej energii.

Dla osób niegrających zorganizowano akademię golfa, aby zachęcić do gry w golfa jeszcze więcej pracowników samorządów. Dodatkowo w restauracji karolinka Golf Park odbyła się kolacja integracyjna skupiona na regionalnych śląskich potrawach.

Wśród samorządowców wśród kobiet zwyciężyła Maria Wiśniewska z wynikiem 33 punktów stableford. Adrian Mróz okazał się najlepszy pośród mężczyzn z wynikiem 35 punktów stableford netto. Jedynie dwa punkty mniej miał Cezary Cieśllukowski a trzecie miejsce należy do Andrzeja Balcerka z sumą 30 punktów. W konkursie Longest Drive natomiast zwyciężył Andrzej Wojtaszek.

Nagrody za konkursy dodatkowe ufundował Wójt Tarnowa Opolskiego - Krzysztof Mutz, za co serdecznie dziękujemy.

W turnieju mogli wziąć udział także klubowicze OKG, którzy rywalizowali w osobnej klasyfikacji w kategorii stroke play brutto. Pierwszą lokatę zajął Joachim Duda z wynikiem 88 uderzeń. Dwa uderzenia mniej zanotowała Maja Duda i to ona zajęła drugie miejsce. Trzecia pozycja należy do Dariusza Bizana.

Dariusz Bizan i Maja Duda byli podwójnymi triumfatorami konkursów dodatkowych. Zwyciężyli zarówno w Longest Drive jak i w Nearest to the Pin.

Wydarzenie współorganizowane było przez Województwo Opolskie, Gminę Gogolin oraz Opolski Klub Golfowy. Sponsorami była Veolia, Ferox Energy Systems oraz Meb Energy 

Patronat nad wydarzeniem objęli Polski Związek Golfa, Związek Miast Polskich oraz Marszałek Województwa Opolskiego i Burmistrz Gogolina, a także Wspólnota – Pismo Samorządu Terytorialnego.

Mistrzostwa Polski Samorządowców na stale wpisały się w kalendarz turniejów golfowych nie tylko na Karolinka Golf Park. Kolejna edycja już za rok.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane