W samorządach Kultura

Rusza akcja „Koleją do kultury”

13 instytucji kultury z Mazowsza weźmie udział w kolejnej edycji akcji „Koleją do kultury". Ze zniżki na wydarzenia kulturalne skorzystać będzie mógł każdy, kto kupi bilet na pociąg Kolei Mazowieckich.

Umowy w tej sprawie podpisali – prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury.  

– Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych – muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje przyciągają kreatywnością –  podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Warto poznać region, nie przepłacając

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie jego zakupu. – Do akcji przystąpiło 13 partnerów z całego Mazowsza. Są instytucje z Radomia, Płocka, Sierpca, Sannik, a także Warszawy. Każdy z naszych pasażerów na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto zaplanować sobie wycieczkę jednym z naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich. 

 

Nie jest to pierwsza kulturalna inicjatywa przewoźnika. – Od lat Koleje Mazowieckie swoją działalnością wychodzą poza tory i realizują projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Już w 2005 r. rozpoczęliśmy cykliczny projekt „Twoja Kolej na…”, w ramach którego zachęcaliśmy m.in. do czytania książek, odwiedzenia teatru czy muzeum. Tym razem namawiamy do podróży pociągiem połączonej ze zwiedzaniem – zaznaczył prezes zarządu Artur Radwan.

 

Jak skorzystać ze zniżkowego biletu do instytucji kultury?

Pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

 

W tegorocznej edycji  uczestniczą Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stacja Muzeum, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, które oferują bilet normalny w cenie ulgowego. Z kolei Teatr Polski w Warszawie oferuje 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oferują zniżkę 20-procentową, a stołeczne Muzeum Sportu publiczność odwiedzi bezpłatnie. Zniżki na bilety przewidują także Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, a także Teatr Dramatyczny w Płocku.

 

Akcja trwać będzie od 23 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Szczegółowe informacje oraz lista partnerów dostępna jest na stronie internetowej www.dokultury.mazowieckie.com.pl 

 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane