W samorządach

Polkowice zapytały mieszkańców o modernizację aquaparku

Ankiety wypełniło ponad 1300 osób. Do wyboru były trzy warianty odpowiedzi. Ankietowani wskazywali najczęściej na konieczność pełnej modernizacji obiektu.

Od 9 do 20 lutego mieszkańcy Polkowic mogli wziąć udział w ankiecie, za pośrednictwem której wyrazili swoje zdanie na temat przyszłości aquaparku. Ankieta w wersji papierowej była dostępna w drugim wydaniu tegorocznej "Gazety Polkowickiej" oraz w wersji elektronicznej na stronie polkowice.eu.

– Zdanie mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Przy każdej inwestycji liczymy się z nim i bierzemy pod uwagę potrzeby polkowiczan. Tym bardziej, gdy mówimy o tak ważnej inwestycji, jaką jest modernizacja Aquaparku, który od wielu lat jest wizytówką Polkowic – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Odzew na ankiety był spory. W sumie wzięło w niej udział 1333 mieszkańców, z czego 969 wypełniło formularze internetowe, a 364 wycięło ankiety papierowe i wrzuciło do jednej z czterech urn znajdujących się na terenie miasta.

– Oczywiście liczyłem na przewagę głosów za pełną modernizacją aquaparku, ale nie spodziewałem się aż tak znaczącej różnicy w głosach. Prawie 90 procent osób biorących udział w ankiecie chce pełnej modernizacji, a tylko niespełna 10 nie chce jej w ogóle. Wymowny dla mnie jest też wynik ankiety w zakresie opcji dla modernizacji, ale bez atrakcji, jedynie na poziomie nieco ponad 1 procent oddanych głosów. To wyraźnie wskazuje, że polkowiczanie nie chcą stosowania półśrodków – mówi Paweł Lóssa, prezes polkowickiego Aquaparku. – Wynik ankiety to równocześnie sygnał polkowiczan skierowany do osób decyzyjnych „Tak chcemy modernizacji!”.

– Bardzo mnie cieszy taki wynik. Nie wyobrażam sobie, aby mieszkańcy zdecydowali się na inną opcję niż pełna modernizacja obiektu wraz z uatrakcyjnieniem jego funkcji – mówi burmistrz Puźniecki. – Ten wariant wiąże się między innymi z obciążeniem dla budżetu gminy, jednakże odpowiedzialnie podkreślę, że stan finansów gminy pozwala na to, abyśmy mogli taką inwestycję przeprowadzić – dodaje.

oprac. na podst. inf. UM Polkowice, fot. Ryszard Flisiewicz

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane