W samorządach

Od piątku IV Światowy Zjazd Gdańszczan

Impreza potrwa trzy dni, składa się na nią ponad 100 wydarzeń: koncerty, wystawy, debaty, a towarzyszyć im będzie fiesta Jarmarku św. Dominika.

Światowy Zjazd Gdańszczan organizowany jest od 2002 roku i odbywa się co cztery lata. Impreza jest okazją do spotkania i integracji obecnych i dawnych mieszkańców miasta. A także miłośników grodu nad Motławą, których jak się okazuje, nie brak na całym świecie.

 

W IV Światowym Zjeździe Gdańszczan swój udział potwierdziły oficjalne delegacje z Nowej Zelandii, Wielkiej Brytania, Niemiec, Litwy, Ukrainy. Ale będą też goście z USA i wielu innych państw, którzy po prostu na zjazd przyjadą – bez potwierdzenia. Bo przyjechać może każdy, komu w sercu „gra po gdańsku”. Informacje o światowym zjeździe trafiły do polskich ambasad, instytutów kultury polskiej a nawet na strony internetowe odwiedzane przez Polonię na całym świecie.

 

Czekamy na wszystkich, którzy czują związek z naszym miastem – mówi prezydent Paweł Adamowicz. – Nie tylko pochodzeniem, korzeniami, ale po prostu na tych którzy Gdańsk kochają, podziwiają, lubią w nim przebywać. Mamy dla nich mnóstwo atrakcji.

 

Swój udział w zjeździe zapowiedziały znane osoby, m.in. Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Iwona Guzowska, Julia Kamińska, Marek Kamiński, Ewa Kasprzyk, Mateusz Kusznierewicz, Dariusz Michalczewski, Piotr Myszka, Dorota Stalińska, Tomasz Wołek.

 

Oficjalnie zjazd rozpocznie się w piątek o godz. 11 w Teatrze Wybrzeże wykładem inauguracyjnym Petera Olivera Loewa. Będzie to także rozpoczęcie dwudniowego Kongresu Gedanistycznego Gdańskie Rody, którego celem jest promowanie i budowa gdańskiej tożsamości lokalnej.

 

Z okazji IV Światowego Zjazdu Gdańszczan Gdańsk udostępnia też wyjątkową aplikację: Celebrity Hunt Gdańsk 2014. Gra pozwala zostać celebrytą, ale także spotkać wyjątkowe osoby, których życie, praca i pasja związane są z Gdańskiem oraz odwiedzić miejsca, które warto zobaczyć. Więcej informacji http://www.celebrityhunt.net/

 

Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj.

TAGI: dobre praktyki, promocja,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane