W samorządach

Kto zostanie zieloną stolicą Polski?

Ministerstwo Środowisko przedłużyło do 14 sierpnia termin składania wniosków przez miasta.

Resort środowiska zaprasza do udziału w konkursie miasta, które prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska i mogą pochwalić się nowatorskimi, wysoce ekologicznymi rozwiązaniami. Konkurs promuje działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju miast. Wygrana może zapewnić promocję miasta w Polsce i na arenie międzynarodowej.

 

– Przedstawiciele miast, którzy zaprezentują najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska, jako nagrodę w konkursie otrzymają możliwość udziału w wizycie studyjne. Podczas niej zapoznają się z działaniami inwestycyjnymi, jakie zostały wprowadzone przez miasta europejskie, które zdobyły miano Zielonej Stolicy Europy – mówi Maciej Grabowski, minister środowiska.

 

Wśród Zielonych Stolic Europy są Bristol (Wielka Brytania), Kopenhaga (Dania), Sztokholm (Szwecja), Vitoria-Gasteiz (Hiszpania).

 

Wygraną w polskiej edycji konkursu jest tytuł Zielonej Stolicy Polski oraz udział w jednej z czterech wizyt studyjnych do wyżej wymienionych miast.

 

Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj.

TAGI: dobre praktyki, promocja,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane