W samorządach

Kraków gwiazdą outsourcingu

Kraków znalazł się w czołówce światowego rankingu 100 najlepszych lokalizacji dla usług biznesowych.

Zestawienie „2014 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations” udostępniło stowarzyszenie Aspire Poland, zrzeszające największe firmy outsourcingowe w naszym kraju. Warszawa znalazła się na 32. miejscu, a Wrocław na 65. Kraków zajął dziewiąte miejsce i awansował przez rok o jedno, prześcigając Dublin.

 

„Świetna lokata Krakowa to potwierdzenie prowadzonej od lat polityki proinwestycyjnej oraz przyjętych standardów promocji gospodarczej” – obwieściły z dumą władze tego miasta na swojej stronie internetowej.

 

W Krakowie działa ponad 50 firm zajmujących się obsługą procesów biznesowych, pracuje w nich prawie co czwarty rodzimy pracownik sektora (ok. 23 proc.). A wszystkich firm z branży nowoczesnych usług jest ponad 90 – w większości to międzynarodowe korporacje. Zatrudniają blisko 30 tysięcy osób – o kilka tysięcy więcej niż warszawskie centra usług – i wciąż rekrutują.

 

Firmy nie tylko chętnie w Krakowie inwestują, ale rozwijają swoją działalność, o czym świadczy systematyczny wzrost zatrudnienia. Obecnie pracuje w nich o kilkanaście tysięcy więcej osób niż przed pięcioma laty. Tylko w ubiegłym roku w Krakowie ulokowały się: Akamai, Amer Sports, BB Harriman, EDF, Euroclear, Energy Micro, Farnell Element 14 Herbalife, Lumesse, Ocado, PerkinElmer. Działalność rozwinęły: Motorola, State Street, Cisco, Ericpol, UBS, Philip Morris, Lufthansa, HSBC, Shell.

 

To nie wszystkie sukcesy miasta w ostatnich tygodniach. Kraków znalazł się wśród 10 najbardziej atrakcyjnych miast konferencyjnych w Europie południowo-wschodniej, opracowanej przez branżowy portal www.kongres-magazine.eu. Na czele rankingu są Praga i Budapeszt. Kraków jest piąty, a dziewiąty – Gdańsk.

TAGI: dobre praktyki, finanse samorządowe, promocja,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane