W samorządach

Katowice: sukces karty mieszkańca

Ponad 115 tysięcy mieszkańców Katowic korzysta ze zniżek u przeszło 130 partnerów Katowickiej Karty Mieszkańca. KKM funkcjonuje od trzech lat. Katowiczanie najchętniej wybierają wersję karty dostępną przez aplikację.

– Głównym celem Katowickiej Karty Mieszkańca jest premiowanie osób, które są zameldowane w Katowicach i odprowadzają podatki w naszym mieście. Dzięki tym pieniądzom budujemy m.in. nowe baseny, place zabaw, utrzymujemy zieleń czy też organizujemy szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Katowicka Karta Mieszkańca umożliwia katowiczanom korzystanie ze zniżek w instytucjach kultury, sportu i rekreacji. Przykładowo w basenach miejskich dzięki KKM mieszkańcy naszego miasta płacą 10 zł za godzinę, a osoby spoza Katowic 25 zł. To najwyższa zniżka oferowana w ramach KKM, bo wynosząca 60 proc. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Program „Katowicka Karta Mieszkańca" realizowany jest od 1 września 2020 r. W ciągu trzech lat realizacji programu wydane zostały 115 784 kart. W programie obecnie uczestniczy 118 partnerów prywatnych oraz 15 jednostek miejskich. Wśród oferowanych zniżek są m.in. zniżki na miejskie baseny „pod chmurką" – Bugla i Rolna, baseny Brynów, Burowiec oraz Zadole, korty tenisowe czy siłownie. Katowice to miasto muzyki, więc posiadacze KKM na festiwale takie jak Tauron Nowa Muzyka czy OFF Festival Katowice mogą zakupić bilety z 20-proc. rabatem. Ze zniżki można także skorzystać kupując bilety na spektakle organizowane np. w ramach Letnich Ogrodów Teatralnych.

KKM to nie tylko ulgi na wydarzenia kulturalne, ale także na liczne usługi: fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, prawne, jubilerskie i inne. To również zniżki m.in. na tor kartingowy, wypożyczenie sprzętu na spływy kajakowe i pontonowe, wstęp do parków trampolin, wypożyczenie wrotek, zwiedzanie muzeów, do restauracji, kawiarni oraz wiele innych.

Katowicka Karta Mieszkańca jest realizacją jednego z głównych zobowiązań wyborczych prezydenta Marcina Krupy. – Ponad 115,7 tys. wyrobionych kart potwierdza, że to był bardzo dobry pomysł. W portfelach katowiczan dzięki zniżkom pozostało już ponad 9 mln zł mówi prezydent.

Katowicką Kartę Mieszkańca można pozyskać w trzech różnych formach. Każda jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej ilości zniżek. A więc: w wersji elektronicznej (samodzielnie mogą to zrobić tylko osoby zameldowane na stałe), poprzez aplikację mobilną lub stronę internetową. Można też przypisać KKM do posiadanej karty bankowej (tzw. karta wirtualna) lub uzyskać ją w wersji plastikowej (na wzór karty kredytowej).

oprac. na podst. inf. UM Katowice; fot. Pixabay

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane