Dla radnych W samorządach

KALENDARZ na 2022r. - Vademecum Samorządu Terytorialnego już w sprzedaży!

Istotą efektywnej pracy jest umiejętność sprawnej organizacji, zarządzania czasem, planowania i koncentracji na priorytetach. Dlatego już po raz 29. przygotowaliśmy narzędzie usprawniające organizację urzędu - PRAKTYCZNY KALENDARZ dla pracowników JST, radnych oraz partnerów samorządu.

Kalendarz jest wizytówką wspomagająca tworzenie atrakcyjnego wizerunku Państwa jednostki samorządowej oraz doskonałym prezentem dla osób związanych z samorządem. Składa się on z trzech części – informacyjnej, kalendarium oraz merytorycznej. Jako dodatkową opcję proponujemy zamówienie tłoczenia na okładce kalendarza.

Część informacyjna to niezwykle praktyczny, podany w uporządkowanej formie zbiór teleadresowy (adresy, telefony, faksy, e-maile, strony www) obejmujący m.in. parlament, ministerstwa i urzędy centralne oraz wojewódzkie, ogólnopolskie i lokalne organizacje samorządowe, agencje, fundacje, fundusze, stowarzyszenia samorządowe.

Praktyczne kalendarium – jeden dzień na jednej stronie, a ponadto terminarz określający terminy składania sprawozdań, wniosków, zbiorczych zestawień oraz harmonogram przygotowania i realizacji budżetu

Część merytoryczna składa się z dwóch artykułów o ciekawej tematyce:

  • CYFROWE ŚLADY, CZYLI JAK CHRONIĆ SWOJĄ OBECNOŚĆ W  INTERNECIE. WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII BLOCKCHAIN

Ślad cyfrowy to każde zachowanie użytkownika narzędzi elektronicznych i technologii informatycznych. Przechowywane przez urzędników i nasze prywatne informacje mogą trafić do  nieuprawnionych osób. Jak zadbać o to, aby kontrolować (mieć wiedzę i wyrażać zgodę) na proces  profilowania naszej osoby? Technologia blockchain wkracza  nie tylko na urzędowe biurka, ale także do codziennego życia. Jakie korzyści w zakresie bezpieczeństwa daje wykorzystanie systemów komputerowych opartych  o blockchain?

  • RADA GMINY A POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH 

Czy rada gminy potrzebuje odrębnej dokumentacji w tym oddzielnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych? Odpowiedź na to pytanie wiąże się z dylematem: kto w samorządzie terytorialnym jest administratorem danych osobowych? Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych  w opinii z 29 kwietnia 2021 r. stwierdził, że rada gminy również jest administratorem danych osobowych. Jaka jest moc prawna wydanej ww. opinii? Jakie obowiązki powstają w związku z tym po stronie rady gminy?    
 

Kliknij TUTAJ i zamów już dziś  KALENDARZ
VADEMECUM SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO na 2022 r.